Yıldırım Urla'yı Gezdi

AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım Urla Çeşmealtı'nda muhtarlar, STK'lar Dernekler, oda başkanları ve halk ile toplantı yaptı.

Yıldırım Urla'yı Gezdi
Kaptanoğlu Restoranında düzenlenen kahvaltılı toplantıda yerel yöneticiler ve temsilciler bölgenin sorunlarını Binali Yıldırım ile paylaştı. İzmir'in Türkiye için farklı bir önemi olduğuna vurgu yapan Yıldırım Urlalılara bir müjde verdi. Yeni yapılan 200 yataklı Urla Hastanesinin şimdiden yetersiz kaldığını söyleyen vatandaşlara hastanenin kapasitesini 2 katına çıkartma sözü verdi. Çeşmealtı yat limanı ile ilgili çalışmaların 2011 yılında 35 proje kapsamında gündeme geldiğini ifade eden Yıldırım “Bir projenin uygulamaya konması en kolay iştir. Esas mesele projelere izin çıkması. Bürokrasi eskiye göre çok daha iyi ama esas olan zihniyeti değiştirmek. Zihniyet neyse mevzuat o oluyor. İzmir bunun en güzel örneği" dedi.
 
Urla merkezde düzenlenen mini miting ile vatandaşlara seslenen Binali Yıldırım 1 Kasım seçimlerinin ülkenin istikbalini belirleyecek öneme sahip olduğunu ifade etti. Yıldırım seçimlerde Urlalılardan destek isterken “Vereceğiniz desteğin kat kat fazlasını geri alacağınıza söz veriyorum. Biz yolları böldük gönülleri birleştirdik.
 
'Adam ola ki bıraka bu dünyada eser, eseri olmayanın yerinde yeller eser.' Çok şükür çok eserimiz var" dedi.
 
Binali Yıldırım, esnafla tek tek tokalaşan Yıldırım selfie yapmayı, vatandaşlara tavuk pilav servisi yapmayı da ihmal etmedi.
 
Günün sonunda İstanbul Ticaret Odasının, Çeşme Sheraton Otelde düzenlediği yemeğe katılan Binali Yıldırım İstanbullu işadamlarına İzmir'in ilçelerini tek tek sayarak oraları da gezmelerini önerdi. “Sizleri Çaka Bey'in memleketinde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruzö diyen Yıldırım “İzmir ilklerin şehridir. İzmir Türkiye'ye ihracatı öğreten kent, Avrupa'ya açılan kapımız ama son zamanlarda bu özelliğini kaybetti. Biz İzmir'i marka şehir yapabiliriz. Bizim hayalimizdeki 2023 Türkiyesinin en büyük ikinci şehri İzmir olacak" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2015, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER