banner9

Yıldırım Maç İzledi, Tv Programına Katıldı

AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Binali Yıldırım, Bucaspor ile Büyükçekmece Tepecikspor arasında yapılan maçı izledi, akşam da bir TV programına katıldı.

Yıldırım Maç İzledi, Tv Programına Katıldı
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun iki günlük İzmir ziyaretinin ardından mini mitinglerde moral depolayan Binali Yıldırım, seçim çalışmalarına kaldığı yerden devam etti. Bucaspor ile Büyükçekmece Tepecikspor arasında yapılan maçı izleyen Yıldırım, Bucaspor yönetimi ile görüşerek başarılar diledi.
 
Binali Yıldırım akşam saatlerinde bir televizyon programına katıldı. Kentte zaman zaman yaşanan su baskınlarıyla ilgili olarak, "İzmir’de milletvekilliği yapan bir siyasetçi olarak su baskınlarında sizin sorumluluğunuz var mı" sorusu üzerine Yıldırım, "Şehri altyapı eksikliği nedeniyle sel basıyorsa bunun sorumluluğu belediyeye aittir. Ben İzmir belediye başkanlığına 2014’de aday oldum. İzmir’de 15 senden beri CHP iktidarda. Ben kazansaydım belki bunda benim de sorumluluğum olurdu" diye yanıt verdi. İzmir’in AK Parti iktidarı döneminde yeterince destek görmediği yönündeki suçlamalara cevap veren Yıldırım, "Ben milletvekilliği yaptığım süre boyunca İzmir’e doya doya hizmet ettim. Benim yaptığım hizmetler olmasa çok daha vahim manzaralarla karşılaşabilirdiniz. Çevre yolu, Konak Tüneli, bölünmüş yollar, İZBAN, devam eden otoyollar olmasaydı şu an şehrin trafiği felçti. Bunun üzerinde çok konuşulur ama bunun sel baskınına, yaşanan sorunlara faydası yoktur. Lafla, mazeretle bu iş olmaz. İnsanlar mazeret istemiyor, çözüm istiyor. AK Parti olarak 13 yıl görev yaptık hep çözümün parçası olduk. Mazeret de üretmedik" diye konuştu.
 
"ÇÖZÜMSÜZ BIRAKTILAR"
 
1 Kasım seçimlerinde, 7 Haziran’dan farklı bir sonuç çıkacağını dile getiren Yıldırım, AK Parti’nin tek başına iş başına geleceğini beklediğini ifade etti. AK Parti dışında hiçbir partinin iktidar olma iddiası olmadığını söyleyen Binali Yıldırım, "7 Haziran öncesinde de hiçbiri iktidar olacağız demedi. Onun yerine AK Partiyi iktidardan düşürmek için kol kola girip milletten destek istediler. Halk buna itibar etti, AK Partiyi iktidardan indirdi. Birlikte hareket eden üç parti bir araya gelmedi. Ülkeyi hükümetsiz ve çözümsüz bıraktılar" diye konuştu.
 
AK Parti dışında tüm partilerin iktidar sorumluluğundan kaçtığını öne süren Yıldırım, “Bu seçimlerde Önümüzde farklı sorunlar var. Burada bize verilen mesaj alındı. Yeni seçime giderken adaylarımızı kadrolarımızı gözden geçirdik, geçmiş dönemdeki hatalarımızın muhasebesini yaptık, yeni bir kadro ve vaatlerle milletin karşısındayız. Diğer partilerin yönetim sorumluluğunu alamayacaklarını millet gördü" diye konuştu.
 
"HDP ŞİDDETİ TEŞVİK ETMESİN"
 
HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’ın “Biz bu vatanın teröristi değil sahibiyiz" sözüne karşılık Yıldırım “HDP, terör örgütü PKK’ya çıksın ’PKK kanlı bir terör örgütüdür lanetliyorum’ desin, tebrik etmekle kalmayacağım alnından öpeceğim. Seçimden önce buna benzer şeyler söyleyip emanet oyları aldı. Şimdi emanet oylara bile sahip çıkmıyor. HDP’nin samimiyet sorunu var. O bölgede yaşayan Kürt kardeşlerimizin bu ülkenin asli sahibi olduğunu biliyoruz. Biz bölgedeki baskıyı kaldırmasak HDP siyaset bile yapamazdı. Onun için HDP şiddeti terörü değil barış ve kardeşliği teşvik etmeli" dedi
 
Düşünceler ve parti öncelikleri farklı olsa da ülkenin geleceği söz konusu olduğunda ortak bir düşünce etrafında birleşmek gerektiğini ifade eden Yıldırım, "Bu takım tutmaya benzer, farklı takımları tutabiliriz, ancak Türk takımlarından biri başka bir ülke ile maç yaptığında hepimiz o takımı destekleriz. Bizim talebimiz tek başına güçlü bir iktidar. Çünkü istikrar ve huzur burada" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2015, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER