Yıldırım: 'Kocaoğlu İşine Baksın'

AK Parti Büyükşehir Adayı Binali Yıldırım pazar programına Bornova Naldöken’deki İstanbul – İzmir Otoyolu şantiyesinde incelemelerde bulunarak başladı.

 Burada yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Yıldırım gündeme dair çarpıcı açıklamalarda da bulundu. Yıldırım dün Torbalı’da Vali Mustafa Toprak’ı istifaya çağıran ve Toprak’ın memleketi Erzincan’ı kast ederek ‘Nereden geldiği belli’ ifadesini kullanan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na yanıt verdi.
 
 
 Yıldırım, “İki önemli çalışma var. Bir tanesi İzmir Çevre Yolu’na, Kemalpaşa, Torbalı’ya bağlantı diğeri de Aydın’dan gelen trafiği Manisa ya da Ankara’ya aktaracak bağlantı… Ayrıca kuzeyden gelen trafiği şehir içine ve otogara verecek aynı zamanda da Aydın-Denizli istikametine yönlendirecek bağlantı var. Yeni şehir içi trafiği ile transit trafiği birbirinden ayıracak çok önemli bir kesim… Belkahve’de tünel var, viyadük var, çeşitli sanat yapıları var. Bunlar hakkında teferruatlı bilgi aldık. Bunlar 2015’te tamamlanmış olacak. Diğer önemli kısım da köprü geçişi de dahil olmak üzere Bursa’ya kadar uzanan yaklaşım 4 bin metre toplam açıklığı olan bir köprü var. Bunun da mart ayının ortalarında denizden ayakları çıkmaya başlayacak. Böylece 2015’te Bursa’ya kadar açılmış olacak ayrıca İzmir’den de 50 kilometrelik bölüm faaliyete geçmiş olacak” dedi.
 
ERZİNCANLI OLUNCA VALİ OLUNMUYOR MU? KOCAOĞLU İŞİNE BAKSIN!
 
 Basın mensuplarının Kocaoğlu’nun açıklamalarına ilişkin soruları üzerine Yıldırım, önce Vali Toprak’ı kast ederek i “Nereden gelmiş ki? Başka memleketten mi gelmiş?” diye yanıt verdi. “Erzincanlı olunca Vali olunmu yor mu?” diye soran Yıldırım, “Kocaoğlu işine baksın” ifadelerini kullandı. Yıldırım daha sonra Kemalpaşa’da kurulu Dikkan A.Ş’yi ziyaret etmek üzere yola çıktı.
Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2014, 12:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER