Yıldırım: EXPO'da En Şanslı Kent İzmir

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, EXPO 2020'nin 4 adayı arasında, kazanma ihtimali en yüksek kentin İzmir olduğunu söyledi.

Yıldırım: EXPO'da En Şanslı Kent İzmir
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, EXPO 2020'ye aday kentler içinde şansı en yüksek gösterilenin İzmir olduğunu söyledi. Yeni Asır Ankara Temsilcisi Zafer Şahin'in sorularını cevaplandıran Yıldırım, EXPO'nun Ege Bölgesi'nin ulaşımdan sağlığa, imardan eğitime tüm sorunların çözümüne vesile olacağını belirtti.
BIE Genel Sekreteri Vicente Gonzales Loscertales'in geçtiğimiz hafta İstanbul, Ankara ve İzmir'e gerçekleştirdiği ziyaretlerde Türkiye'nin EXPO'yu ne kadar istediğini yakından gördüğünü vurgulayan Yıldırım, "Hükümet olarak İzmir'in EXPO adaylığına gereken her türlü desteği veriyoruz" dedi.
 
Bakan Yıldırım, "Gerek Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül, gerekse de Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, uluslararası arenada Türkiye'nin bu işe nasıl bir ciddiyet ve kararlılıkla yaklaştığını her fırsatta dile getiriyor. Daha önceki deneyimlerimize dayanarak, EXPO 2020 çalışmalarına erkenden başladık ve tüm gücümüzle organizasyonu İzmir'e getirebilmek için çalışıyoruz. Bence şu anda aday olan 4 şehirden en şanslı ve en önde olanı İzmir. Ama şunu da asla unutmayalım. İzmir EXPO'yu alsa da kazanacak, almasa da kazanacak. Ben bu kez EXPO'yu alacağımıza inanıyorum" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2012, 09:20
YORUM EKLE

banner47