banner9

Yıkılan İstinat Duvarı Yapılacak

İzmir'in Karabağlar ilçesinde, Tahsin Yazıcı Mahallesi 9306/2 sokakta yıkılan istinat duvarı için inşaatı yapacak müteahhit firmanın hazırladığı yeni proje uygun görülerek ruhsatlandırıldı. Buna göre firma çalışmalara başlayarak kısa sürede istinat duvarını tamamlayacak. İnşaat bölgesinde çöken asfalt yol da düzenlenerek trafiğe açılacak.

Yıkılan İstinat Duvarı Yapılacak
Karabağlar’da geçen aralık ayında 9306/2 sokak üzerinde müteahhit firmanın inşaat çalışması sırasında istinat duvarı yıkılmış, üzerindeki yol da çökmüştü. Çöken yol için Karabağlar Belediyesi ekipleri önlemini alarak yolu trafiğe kapatmış, uyarı levhaları asmıştı. Bunun üzerine inşaatı yapan firma yeni proje hazırladı ve hazırlanan bu son projeye belediye tarafından ruhsat verildi. Söz konusu inşaat firması, toplam 18 metre yüksekliğindeki istinat duvarını fore kazık sistemiyle yapmaya başladı. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu arada geçen süre içinde müteahhit firmanın istinat duvarı projesi hazırladığını, ancak eksikler görüldüğü için iade edildiğini belirterek, bu sürenin projelendirmeden kaynaklandığını söyledi.
 
Son hazırlanan projenin sağlıklı bir proje olduğunu belirten Başkan Selvitopu, "Belediyemizce ruhsat verilerek süratle buranın yapılması istenmiştir. Çalışmalar, ilgili firma tarafından yapılmaktadır. Sağlıklı bir proje hazırlanmıştır. Belediye olarak bundan sonra da bu tür projeler aynı hassasiyetlik içinde incelenecektir. Bu tür projelerin gelecekte tehlike yaratmaması için yapım süreçleri denetlenmektedir. İstinat duvarı tamamlandıktan sonra yol da düzenlenerek trafiğe açılacak" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2016, 11:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER