Yeşile 2 Bin 800 Fidanlık Katkı

Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği üyeleri, Ege Orman Vakfı işbirliği ile doğaya 2 bin 800 fidanlık katkıda bulundu.

Yeşile 2 Bin 800 Fidanlık Katkı
Ege Orman Vakfı’nın Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü işbirliğinde devam eden, İzmir-Çeşme Otoyolu kenarı ağaçlandırma çalışmalarına bir destek de Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği’nden geldi. 23 yıl önce, radyasyon onkologlarını bir çatı altında toplayarak bilimsel ve sosyal yönden gelişmelerini sağlamak üzere kurulan Dernek adına 2 bin 800 fidan yeşerecek. Ağaçlandırma sahasında düzenlenen fidan dikim törenine Dernek Başkanı Prof. Dr. Serdar Özkök, Türkiye’nin ilk onkoloji uzmanlarından ve derneğin kurucularından Prof. Dr. Nijad Bilge, Ege Orman Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Perihan Öztürk ve dernek üyeleri katıldı.
 
Törende Vakfın çalışmaları ve İzmir-Çeşme otobanında yapılan ağaçlandırma çalışmaları hakkında bilgi veren Ege Orman Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Perihan Öztürk, "İnsan sağlığını korumaya ve iyileştirmeye çalışırken bir taraftan da doğanın sağlığını iyileştirmek için bir adım attınız" diyerek dernek üyelerine katkılarından dolayı teşekkür etti. Öztürk, Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Serdar Özkök’e plaket takdim etti.
 
Prof. Dr. Serdar Özkök de "İnsanlar olarak bozduğumuz doğayı kurumak, daha yeşil bir Türkiye’de yaşamak, duyarlılığı arttırmak ve toplumun diğer kesimlerine örnek olmak amacıyla ağaçlandırma projemizi geliştirdik. Derneğimizin 775 üyesi var. Üyelerimizin kalbindeki güzellikleri, iyilikleri yaşatacak birer fidanımız oldu" diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından dernek üyeleri fidanları toprakla buluşturdu, can suyunu verdi.
Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2015, 11:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER