Yeniden Marka Haline Gelecek

İzmir'de 2007 yılında yenilenen ve Tarihi Kentler Birliği ödülünü alan, ancak beklediği ilgiyi görmeyen Oteller Sokağı'ndaki otel işletmecileri, burayı tekrar marka haline getirmek için yeni tanıtım atağına hazırlanıyor.

Yeniden Marka Haline Gelecek

Birçok yeraltı ve yer üstü kültür varlığına ev sahipliği yapan, türbe, tarihi camiler, tekke bulanan sokaktaki konaklar, 19 yüzyılın ortasında, demir yolları taşımacığı ile birlikte otellere dönüştürüldü.

Atatürk'ün eşi Latife Hanım'ın da doğup büyüdüğü Atatürk'ün bir gece konakladığı evin de bulunduğu sokağı, tekrar eski günlerine döndürmek istedikleri dile getiren İzmir Otel Pansiyon ve İşçileri Odası Başkanı Mehmet Gönen, "Oteler Sokağı İzmir'in misafirhanesi. Sadece yer üstündeki kültür varlıklarını değil yer altındaki dehlizlerini de turisitlerin görmesi lazım. Buraya daha fazla turist çekebilmeleyiz. Burada yaşayan bir tarih var. Üstelik mimari dokusu hala ayakta. Burada herkese büyük görevler düşüyor, sadece otelcilerin çabası ile olmaz. Bu sokak tüm kentin bir kültürel değeri. Önümüzdeki dönemde etkinliklerle tanıtım startını vereceğiz. Oteller Sokağı'nın adını Tarihi Oteller Sokağı olarak değiştirmek istiyoruz. Bu konuda yönetim olarak da esnafla toplantılar yapıyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2016, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER