Yeni Sezona Hızlı Girdi!

Narlıdere Belediyesi Pakize Ateş Kadın Danışma Merkezi, Yaz döneminin ardından yeni hizmet sezonuna, yeni aktiviteler ve sosyal projeler ile başladı. Merkezin faaliyetleri ile bilgiler veren Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur Kadınlarımız ve yaptıkları çalışmalar ile gurur duyuyor ve destekliyoruz dedi.

Yeni Sezona Hızlı Girdi!
Narlıdere’de kadınlara pozitif ayrımcılık
 
Narlıdere Belediyesi Kadın danışma merkezinin yeni dönem çalışmaları ile ilgili bilgiler veren Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, toplumun kadını özgür ve ayakları üstünde duran bir birey olarak kabul etmesi bu konuda kadınlara pozitif ayrımcılık uygulaması gerektiğini ifade etti. Batur “Kadınların ekonomik bağımsızlığını kazanarak, ayakları üzerinde durmasını çok önemsiyoruz. Biz kadınlara balık vermektense, balık tutmayı öğretiyoruz. 2004 yılında kurulan merkezimizle, güzel projelere imza atarak, merkezimizi her geçen gün daha da büyüterek hizmet vermeye devam ediyoruz. Daha önce Merkezimizde verdiğimiz meslek edindirme kurslarına şimdi yenilerini ekliyoruz. Bu yeni eğitim-öğretim yılında Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile El Sanatları, İngilizce, Diksiyon ve Güzel Konuşma, Üç Boyutlu Kağıt Tekniği kurslarını vereceğiz. Bu kurslara katılım için yoğun bir başvuru aldık. Dokuz Eylül Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim dalı işbirliği ile başlattığımız “Evde Hasta ve Yaşlı Bakımı” çalışmalarımız ile Ekonomi Üniversitesi işbirliği ile ayda bir yaptığımız “Sağlıklı Günler” çalışmalarımız da devam edecek.” dedi.
 
Kadınlara Stres semineri
 
Narlıdere Belediyesi Kadın Danışma Merkezi sezonun ilk çalışmasını, TEMAD (Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği) Narlıdere Şubesi Kadın Kollarını ziyaret ederek başladı. Yeni seçilen TEMAD Yönetim Kurulu Üyelerini ve Kadın Kollarımızı kutlayan Merkez yetkilileri ziyaret programının ardından GETAT-DER Derneği’nin katkılarıyla hazırlanan Alternatif ve Tamamlayıcı Tıbbın, “Bütünsel Bakış Açısı” ile stres ile baş etmenin yolları konulu bir çalışmayı Narlıdere AKM belediye meclis salonunda yoğun bir katılım ile gerçekleştirdi. GETAT-DER Derneği Başkanı Fatih Küçükuysal’ın, Meclis Salonunda demo uygulamada Alternatif ve tamamlayıcı tıp yöntemleri ve bakış açısı, Stres ve Bağımlılık alt nedenleri, Psişik fenomenler ve duyu dışı algıları fark etmek, Biyoenerji dengeleme ve enerji bedenimiz konuları katılımcılara aktarıldı.
 
Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2014, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER