Yeni İl Başkanı Kim Oldu?

CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel’in istifasının ardından olağanüstü toplanan İl Yönetim Kurulu üyeleri, hangi isimde karar kıldı?

Yeni İl Başkanı Kim Oldu?
CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel’in istifasının ardından olağanüstü toplanan İl Yönetim Kurulu üyeleri, örgütlenme ve örgüt yönetiminden sorumlu Asuman Ali Güven'in yeni il başkanı olmasını kararlaştırdı ve genel merkeze bildirdi.
 
CHP Genel Merkezi, ya Asuman Ali Güven’in başkanlığını onaylayacak ya da yönetimi görevden alarak örgütün seçime gitmesini isteyecek.
 
CHP İzmir İl Yönetim Kurulu, Alaattin Yüksel’ in görevinden istifası sonrası, Parti tüzüğünün 42. Maddesi -C- bendi uyarınca yeni CHP İzmir İl Başkanını seçti. Buna göre olağanüstü yönetim kurulu toplantısına katılan kurul üyelerinin tamamının oyuyla, CHP İzmir’in yeni başkanı, Örgütten Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Asuman Ali Güven oldu.
 
 
TEŞEKKÜR VE UYUM MESAJI
 
CHP İzmir’in yeni başkanı Asuman Ali Güven yaptığı kısa değerlendirmede “İl Başkanımızın istifasına üzüldük. Onun başkanlığında İzmir’de ses getiren büyük işlere imza atan çok uyumlu bir yönetimimiz vardı. Kendisinin istifası sonrasında kurumsal yapımızın devamı, parti çalışmalarımızın aksamaması ve partimizin zarar görmemesi için olağanüstü toplantıyla arkadaşlarımın oybirliğiyle bu onurlu ve önemli göreve layık görüldüm. Tüm yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum. En baştan beridir süren uyumlu çalışmamız hem il yönetim kurulumuzla,, hem ilçe başkanlıklarımız ve belediye başkanlarımızla, hem de genel merkezimizle artarak devam edecektir. Yine CHP’ye ve İzmir’imize yakışan çalışmalarla halkımıza hizmet etmeye, demokrasi, cumhuriyet, laiklik ve adalet için mücadele vermeye devam edeceğiz” dedi.
 
CHP olağanüstü kurul toplantısına 23 yönetim kurulu üyesi katılırken, toplantıya mazeretleri sebebiyle katılamayan tüm kurul üyelerine telefonla ulaşılarak onaylarının alındığı belirtildi.
 
BAŞKANLAR "YÜKSEL DEVAM ETMELİ" DEDİ
 
Bu arada geçen aralık ayında yapılan kongrede Alaattin Yüksel'e açık destek veren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da ilçe belediye başkanlarını durumu değerlendirmek için toplantıya çağırdı. Toplantıya 22 ilçe belediye başkanından Buca, Karşıyaka, Dikili ve Bayraklı katılmadı. Belediye başkanlarının Alaattin Yüksel'in il başkanlığı görevine devam etmesi yönünde görüş bildirdiği kaydedildi.
Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2016, 18:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER