banner9

Yeni Hastaneye Yoğun İlgi

Sağlık Bakanlığı İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi kısa süre önce açılmasına rağmen yatak kapasitesi açısından yüzde 91 doluluk oranına ulaştı.

Yeni Hastaneye Yoğun İlgi
Çiğli ve Karşıyaka bölgesine dijital hastane olarak hizmet verecek olan Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi 20 Mayıs’ı 21 Mayıs’a bağlayan gece acili ve ameliyathanesi ile tam kadro hizmete başladı. Kamu hastanelerinin alışılagelmiş görüntülerini oldukça geride bırakan, tek ve çift kişilik banyolu, TV ve internet bağlantılı, refakatçi koltuklu, geniş ve oldukça ferah odaları dikkat çeken hastane, ilerleyen günlerde diğer birimleriyle de hizmete açıldı. Kentin kuzey bölgesindeki sağlık hizmetini büyük ölçüde rahatlatan hastane, teknolojisi, modern görünümü, geniş ve ferah alanları, tek ve çift kişilik özellikli odaları ile sağlık hizmetini de üst seviyelere taşırken, hastalardan yoğun ilgisini görüyor.
 
TALEP ÇOK FAZLA
 
Sadece Karşıyaka ve Çiğli bölgesi değil Bergama, Kınık, Aliağa, Foça, Menemen ve Bayraklı’nın da tercihi olan Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi’nin Başhekim Yardımcısı Dr. Okan Özmen, sağlık kurumunun açıldığı günden bu yana kendilerine başvuran hastalarla ilgili bilgiler verdi. Dr. Özmen, "Açıldığından bu yana hastanemizin acil servisine günde ortalama bin ile bin 200 civarında hastamız başvuruyor. Polikliniklere de günde yaklaşık 3 bin 500 ile 4 bin 500 arasında, hatta bazı günler 5 bine yakın hasta aldığımız oluyor. Kışın bu rakamların daha da yükseleceğini düşünüyoruz bu nedenle hazırlıklarımızı ona göre yapmaya çalışıyoruz. Hastanemiz yüzde 80 kapasiteyle çalışıyor, bazı eksikliklerimiz bulunuyor bunlar da zamanla gideriliyor. Hastane açılışında bazı küçük aksaklıklar oldu elbette bir evi taşıdığınızda bile yaşanabiliyor bu tür aksaklıklar. Ama bizim en çok korktuğumuz tıbbi yönden bir eksiklik ve hataya mahal vermemekti, Allah’a şükürler olsun ki açıldığı günden beri ameliyathanelerimizde, yoğun bakımlarımızda herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Tıbbi anlamda her şey olumlu devam ediyor. Çok fazla talep görüyoruz, onları da mümkün olduğu kadar karşılamaya çalışıyoruz" dedi.
 
DOLULUK ORANI YÜZDE 91
 
Tam kapasite hizmet vermeye başlamasının ardından 112’si yoğun bakım olmak üzere toplam 517 yatak sayısına kavuşacak olan hastanenin şu an yüzde 80 kapasiteyle hizmet verdiğini söyleyen Dr. Özmen, "Her türlü tıbbi teknolojik imkanlara sahip modern bir hastane. Helikopter iniş alanından, yaklaşık 3 bin metrekarelik acil servis alanına, tomografisinden laboratuvarına her türlü tıbbi cihazla donatılmış geniş alanlara sahip bir hastanemiz var şu anda. Başta Çiğli olmak üzere İzmir’in kuzey aksına hizmet vermeye çalışıyoruz. Hizmete açtığımız yatakların yüzde 91 oranında dolu olduğunu görüyoruz. Yoğun bakımların hepsinin dolu olduğunu görüyoruz. Hastanemiz rakamsal olarak İzmir’in en çok hasta karşılayan hastanelerinden biri. Hastanemiz yaklaşık 70 dönüm açık alana kurulu ve mono blok olarak tasarlanmış çok katlı bir hastane. Yaklaşık 69 bin metrekare kapalı alanımız mevcut. Bir özel hastanede olması beklenen hasta odalarımız var, en kalabalık odamız 2 kişilik, genelde tek kişilik odalarımız var hatta süit odalarımız da bulunuyor. Nükleer tıp, bilgisayarlı tomografi cihazlarımız ve anjiyo ünitemizle her türlü tıbbi ekipmana sahibiz" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2016, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER