Yeni CHP'liler İftarda Buluştu

AKP den istifa ederek CHP'ye geçen partililer iftar yemeğinde buluştu. Partililerin davetini kırmayarak iftara katılan Erdal Seyitler kısa ama çok çarpıcı bir konuşma yaptı.

Yeni CHP'liler İftarda Buluştu
AKP den istifa edenlerin düzenlediği iftar yemeğinde buluşan 300 e yakın kişinin davetini kırmayarak iftara katılan Erdal Seyitler kısa ama çok çarpıcı bir konuşma yaparak "İzmir elden gidiyor, il başkanı makam derdine düşmüş, bize yapılan haksızlıklara sessiz kalarak bu adaletsizliğe ortak olmuştur. Alınlarının teriyle ve çok büyük özverili çalışmalar yaparak Bayraklı da üye sayısını yüzde yüzden fazla artıran bir teşkilatın bu derecede harcanmak istenmesi elbette bu davaya gönül veren insanların tepkisini çekmektedir. Şu andaki İlçe başkanının söylediği "Adalet sadece bu partinin tabelasında var" sözü gerçek olmuştur. Bu yaşanmaması gereken talihsiz olay karşısında doğal tepkilerini ortaya koyarak, aradıkları adaleti buldukları Parti CHP olmuştur. Daha adil ve kendilerine sahip çıkılacağına inandıkları için CHP saflarında siyasi yaşamlarına devam etme kararı almışlardır. Bu kararlarına saygı duyuyorum. Tek hakim Millettir. AKP sandığın dibine gömülerek bizlere yaptıkları haksızlıkların hesabını verecektir. Son sözü sandıkta söyleyeceğiz" dedi.
İl başkanına yakışmadı
 
İftarda konuşma yapan Balbay, il Başkanı Ömer Cihat Akay’ı hedef alarak “Budanan ağaç daha fazla meyve verir” sözünü yadırgadığını ve bir il başkanına yakışmadığını dile getirdi. İlçe Başkanı Ali Aslan’a da yüklenen Balbay, “Sayın Akay’ın Bayraklı’ya atattırdığı şube müdürü de “bunlar 4 kişidir. Karılarına bile oy attıramazlar” sözünü çok çirkin buluyorum” dedi. Balbay, “Halkın iradesi olmadan ilçe başkanı olacağına ilk önce sandığa giderek kendini ilçe başkanı seçtirsin. Biz onu Akay’ın şube müdürü olarak görüyoruz” dedi.  İlçe Başkanı Seyitler’in görevden alınarak halkın iradesine darbe yapıldığını dile getiren Balbay, sandıkta kaybedenlerle ilçe yönetimi oluşturduğunu iddia etti. “Ali Aslan’ın arkasında halk olmayan bir temsilci pozisyonunda olduğunu görmelidir” diyen Balbay, kullandığı “karılar” lafı içinde bütün kadınlardan özür dilemeye davet etti. Bayram’dan sonra Varan 2 olarak 4 bin 500 kişinin toplu istifa edeceklerini de dile getiren Balbay, Cumhuriyet Halk Partisi’nde demokrasi mücadelelerine devam edeceklerini dile getirdi.
 
ÜYE OLURKEN TC NUMARASI AYRILIRKEN NOTER TASTİKİ
 
İftar yemeğine katılan partililer istifa için noterden belge istendiğini işlemlerin de 200 TL tuttuğunu dile getirerek duruma isyan etti. "Bizi partiye kaydederken sadece TC kimlik numarası yettiğini söylediler ve kaydettiler. Şimdi istifa ettiğimizi söylediğimizde noter tastikli belge istiyorlar. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu anlamak mümkün değil" diyerek sitemlerini dile getirdi.  
 
Seyitler ve ekibinin hiç bir gerekçe gösterilmeden adeta darbe yapılırcasına görevden alınışıyla başlayan sıkıntı giderek sancıya dönüşürken, il yönetiminin gelişmelere duyarsız kalması bu sancıların doruğa tırmanmasına sebep olduğu söyleniyor. 
 

 

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2013, 12:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER