banner9

Yaylacık'ı Rahatlatan Yatırım

Buca’nın Yaylacık Mahallesi yüzde 40 eğimden dolayı toprak kaymalarının yaşandığı bin 770 metrekarelik toprak alan Buca Belediyesi tarafından düzenlenerek, yeni yaşam alanına dönüştürüldü.

Yaylacık'ı Rahatlatan Yatırım
 
CHP Buca İlçe Başkanı Çağdaş Kaya, Buca Belediyesi meclis üyeleri ile mahalle sakinlerinin katıldığı parkın açılış töreninde konuşan Yaylacık Mahalle Muhtarı Nejdet Demirel, Başkan Levnet Piriştina’nın bir yıl önce verdiği sözünü tuttuğunu söyledi. Başkan Piriştina’nın Yaylacık Mahallesi’ne spor kompleksi yapma sözü verdiğini de hatırlatan Demirel, bunun da en kısa sürede yerine getirileceğine inancının tam olduğunu vurguladı. Başta Başkan Piriştina olmak üzere emeği geçenlere teşekkür eden Demirel, parka Yaylacık Mahallesi’nde oturan Şehit Er Gürkan Necati Yenikapı’nın isminin verilmesini istedi.
 
Ülkemizin zor günlerden geçtiğini ve gelen şehit haberlerinin acısını hep birlikte yaşadıklarını söyleyen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, park isimleri meclis kararı ile alındığını, meclis üyesi arkadaşlarının şehitlerimize karşı duyarlı olduklarını ve Demirel’in isteğinin karşılıksız kalmayacağına inandığını belirtti, “Bu bölge ciddi heyelan riski taşıyordu. Bugün hem çocuklarımızın eğlenmesi, spor yapması için fiziki bir güzellik oluşturuldu, hem de heyelan riski ortadan kaldırıldı. Onu bitirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Buca veya İzmir değil, Türkiye’nin en iddialı projesini Yaylacık’ta yapacağız. Türkiye’de daha önce yapılmamış kültür, sanat ve spor merkezi olacak. Spor, kültür ve sanat üçlüsünde baş ilçe olma iddiamızı sürdürüyoruz. En geç Nisan ayına kadar startını veririz ve binamız yükselmeye başlar" diye konuştu.
 
Parkın hayırlı olmasını dileyen Başkan Piriştina, konuşmaların ardından parkın açılış kurdelesini mahalle sakinleri ile birlikte kesti.
 
Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2016, 13:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER