banner9

Yaya Geçişini Engelleyen Yandı

Konak Belediyesi trafiğe kapalı sokaklar ve kaldırımlara araç park ederek yaya geçişini engelleyen sürücüleri affetmiyor. Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler sorumluluk alanlarında kalan bölgelerde yaptıkları denetimlerle yaya yolu ve kaldırımlara park edilen otomobil ve motosikletleri tek tek fotoğraflayarak, kural tanımaz sürücülerine 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’na göre 105 lira para cezası kesiyor.

Yaya Geçişini Engelleyen Yandı
Son olarak Alsancak Semti’ndeki Gül Sokak, Kıbrıs Şehitleri ve Dominik Caddesi’nde yapılan denetimlerde yaya yolu ve kaldırım üzerine park ederek vatandaşların yolda yürümesini zorlaştıran araç sahipleri tek tek tespit edildi. Fotoğraflanan araçların sürücülerine ceza kesildi. Araç sahipleri kendilerini haklı gösterme çabası içine girse de zabıtalar kanunları uygulamaktan vazgeçmeyerek, ceza makbuzlarını teslim etti. Gün içinde yapılan denetimlerde üç motosiklet ve iki araca toplamda 525 lira ceza kesildi. 
 
KALDIRIMLARIN SAHİBİ YAYALARDIR
 
Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, araçların hatalı park edilmesi nedeniyle yaya trafiğinin aksadığını ve vatandaşların kaldırım yerine yol kenarında yürüyerek hayatlarını tehlikeye attıklarını söyledi. Yayalaştırılmış yolların işgal edilmemesini, kaldırımlara araç park edilmemesini ve görme engelli vatandaşlar için tasarlanmış özel yürüyüş yollarının kapatılmamasına özen gösterilmesini isteyen Pekdaş, sürücüleri daha duyarlı ve dikkatli olmaya davet etti. Kaldırımların gerçek sahiplerinin yayalar olduğunu dile getiren Pekdaş, denetimlerin devam edeceğini ve söz konusu yerlere araç park edenlere ceza kesileceğini vurguladı.
Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2016, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER