'Yatarak Değil Çalışarak Oldu'

AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, partisinin her ilçede oyunu artıran tek parti olduğunu, her partiden ve yeni seçmenden oy aldıklarını belirterek, "Oy artışı yatarak değil çalışarak oldu" dedi. İzmir'de yüzde 31 oy alan AK Parti'den seçilen Yıldırım, "Ben sadece AK Partili seçmenin değil, bana oy vermeyen yüzde 69'un da milletvekiliyim" dedi.

'Yatarak Değil Çalışarak Oldu'
AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, seçim gecesi düzenlediği basın toplantısının ardından Ankara'ya gitti. Seçim gecesi twitter adresinden paylaştığı "Yüze vurur ifadesi tek başına iktidarız birtanesi" videosu ile sosyal medyada yankı yaratan Yıldırım, videoyu sevincini paylaşmak için yüklediğini söyledi. Yıldırım, DHA'ya yaptığı açıklamada, Türkiye'de olduğu gibi İzmir'de de seçimin kazananının AK Parti olduğunu öne sürerek, bunun için çok çalıştıklarını şöyle anlattı: 
 
"AK Parti, meclise giren üç muhalefet partisinin toplamından daha çok oy aldı. Tek başına iktidar oldu. Seçim gecesi bu sevinçle twitter'da o videoyu paylaştım. Çok da beğenildi. İzmir'de eylül ayı sonunda denizci selamıyla yola çıktık. Bize oylarıyla rüzgar olan herkese minnet borçluyuz. 7 Haziran'da aldığımız oy yüzde 26.2'ydi. Bunu yüzde 31'e çıkardık. Seçim sistemi nedeniyle oy artışını milletvekili sayısına yansıtamadık. Birinci bölgede 4 bin oy farkla 5. vekili çıkaramadık, Cemal Bekle'yi Ankara'ya getiremedik. Buna rağmen İzmir'de seçimin galibi AK Parti'dir. 30 ilçenin tamanında oylarımızı en az 2 puan artırdık. Torbalı ve Kemalpaşa 8 puanlık artışlarla yüzümüzü daha çok güldürdü. İzmir'de üç kişiden biri AK Parti'yi tercih etti. Partili kadınlarımız ev ev gezdi, gençler sokakta stant açtı, vaatleri anlattı. 13. sıra adayımız da 1. sıradaki aday gibi heyecanla çalıştı. Alsancak'ta kafelere de girdik, dağ köylerindeki tarlaya da. Kordon'da da oturduk, Kadifekale'ye de çıktık. Oy artışı yatarak değil, çalışarak oldu. Bu başarıda her partilimin alınteri ve emeği var."
 
"YÜZDE 69'UN DA MİLLETVEKİLİYİM" 
 
AK Parti İzmir Milletvekili Yıldırım, her partiden ve yeni seçmenden oy aldıklarını en çok artışı kırsalda yarattıklarını belirterek, "İzmir'de muhalefetin yürüttüğü kentin hak ettiğini alamadığı yönündeki eleştirilerini ellerinden alacağız. İzmir'de yerel yönetimlerin eksikliklerini gören, CHP'li belediyelerden hizmet alamayan seçmen de bizi tercih etti. CHP'den, MHP'den, HDP'den, yeni seçmenden oy aldık. Çünkü İzmirli seçmen hizmetin kimden geleceğini biliyor. CHP daha seçimin ateşi düşmeden birbirine girdi, hüsranın faturasını birbirlerine kesmeye başladılar. Vatandaş bunu görüyor. 7 Haziran bir yol kazasıydı. 2014 Mart'ında İzmir'de yüzde 37 oy aldık. Kentteki kemik oyumuz yüzde 35. Bunun üzerine de çıkacağız. Büyükşehir Belediyesi'nin hizmeti seçim öncesi hatırlayıp, kırsala ağırlık vermesine rağmen kırsaldan biz çok oy aldık. Bunda seçim vaatlerimizin etkisi büyük. Kent merkezinden daha çok oy alabilmek için İzmirli'nin zihnindeki endişeleri de yok edeceğiz. Ben sadece AK Partili seçmenin değil bana oy vermeyen yüzde 69'un de milletvekiliyim" dedi. 
Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2015, 15:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER