banner9

Yaser Arafat Ödülü İKÇÜ Öğrencisinin

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Biyomedikal Mühendisliği Bölümü öğrencisi Filistinli Mohammed Ghosheh, Türkiye’de öğrenim gören 950 Filistinli öğrenci arasından genel başarı not ortalaması, bilimsel araştırma ve yayınlar açısından değerlendirilerek "Filistinli En İyi Lisans Öğrencisi Yaser Arafat Akademi ve Başarı Ödülü"ne layık görüldü.

Yaser Arafat Ödülü İKÇÜ Öğrencisinin
 
Mohammed Ghosheh, Filistin Eğitim ve Yükseköğretim Bakanı Sabri Saidam, Filistin’in Ankara Büyükelçisi Fayed Mostafa, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Uluslararası Öğrenciler Daire Başkanı Serdar Gündoğan’ın da yer aldığı ACUF Şehit Yaser Arafat Akademik Yaratıcılık Ödül Töreni’nde ödülüne kavuştu. Ghosheh, kazandığı Yaser Arafat Akademi ve Başarı Ödülü’nü İKÇÜ’ye ithaf ettiğini belirerek, "Kazandığım bu anlamlı ödülü öncelikle aileme, arkadaşlarıma ve güzel üniversiteme armağan ediyorum" diye konuştu.
 
Proje danışmanlığını da üstlendiği öğrencisinin ödül heyecanını paylaşan İKÇÜ Biyomedikal Mühendisliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Yalçın İşler, başarısı nedeniyle Mohammed Ghosheh’i tebrik etti. Ödülün kapsamı hakkında bilgi veren Yrd. Doç. Dr. Yalçın İşler, "Filistin Devletinden ülkemize üniversite eğitimi almak için gelen öğrenciler arasından en iyi akademik başarıya göre yapılan sıralamada, öğrencimiz Mohammed Ghosheh birinci sırada yer aldı. Kendisiyle gurur duyuyoruz. Not ortalaması açısından fakülte birincisi olma yolunda da başarıyla ilerliyor" dedi.
 
Dil probleminden kaynaklanan sosyal hayat eksikliklerinin yabancı öğrencilerin eğitim hayatlarını etkilediğine işaret eden Yrd. Doç. Dr. Yalçın İşler, "Üçüncü sınıf öğrencimiz Mohammed Ghosheh, adaptasyon sürecini başarıyla geçti. Bunda arkadaşlarının ve tüm hocalarımızın büyük katkısı var. Kapımız tüm öğrencilerimize her zaman açık" diye konuştu.
 
Filistin’den gelen öğrencilerin diğer ülkelerden gelen öğrencilere oranla daha başarılı olduğunu söyleyen Mohammed Ghosheh, öğrenim masraflarını Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı bursuyla veya özel bursların dışında kendi imkânlarıyla karşıladıklarını ifade etti. Başarının önünde hiçbir engel olamayacağını söyleyen Ghosheh, "Aile özlemimiz dışında Türkiye’de olmaktan, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi’nde eğitim görmekten çok mutluyuz. Tüm hocalarımızın desteğini her zaman arkamızda hissediyoruz. Bize okulda verdikleri destekten dolayı tüm hocalarımıza teşekkür ediyorum. Kazandığım bu anlamlı ödülü öncelikle aileme, arkadaşlarıma ve güzel Üniversiteme armağan ediyorum" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2016, 12:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER