banner24

Yaşayarak Öğrendiler

Karşıyaka Belediyesi, olası bir depreme karşı bilinçlendirmeye yönelik çalışmalarında hız kesmiyor. Belediye Arama Kurtarma ekibinin vatandaşlara yönelik eğitimleri, okullarda da devam ediyor.

Karşıyaka Belediyesi, olası bir depreme karşı bilinçlendirmeye yönelik çalışmalarında hız kesmiyor. Belediye Arama Kurtarma ekibinin vatandaşlara yönelik eğitimleri okullarda devam ediyor. Kentin farklı bölgelerinde sürdürdükleri çalışmalarda deprem öncesinde, anında ve sonrasında neler yapılması gerektiğini anlatan Karşıyaka Belediyesi Arama Kurtarma Ekibinin adresi bu kez Gelişim Koleji oldu.

Türkiye’de daha önce meydana gelmiş büyük depremleri ve sonrasını barkovizyon da izleyen öğrenciler sonrasında Karşıyaka Belediyesi’nin Deprem Simülatöründe deprem anını uygulamalı olarak yaşadı.

Çocukların böyle doğa olayları karşısında bilinçli hareket etmeleri için bu tür eğitimlerin çok önemli olduğunu vurgulayan Özel Gelişim Okulları Kurucusu Serdar Öner, “Böyle bir birimi kurup bizimle paylaştığı için öncelikle Karşıyaka Belediyesi ve Başkanı Cevat Durak’a çok teşekkür ederim. Çocuklarımızın erken yaşta deprem ve afetlerle ilgili bilgiler verilmesi çok önemli. Her konuda bilinçli bir nesil yetişmesi gerekiyor” diye konuştu.

Deprem konusunda öğrencileri bilinçlendiren, Karşıyaka Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi’ne Gelişim Koleji tarafından fidan sürprizi yapıldı. Arama Kurtarma Ekibi adına fidan diken Özel Gelişim Koleji yönetici ve öğrencileri adına sertifikaları Kalite Sistem Direktörü Serkan Selay tarafından Ekip Şefi Hakan Güçlü’ye verildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2012, 12:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER