banner51

Yaşar'dan Avrupa'da Tanıtım Atağı

Üniversite çağındaki Türk kökenli gençlere yönelik Avrupa’nın önemli başkentlerinde eğitim fuarları düzenleyen TRUCAS’ın Stuttgart ve Köln’de gerçekleştirdiği eğitim fuarlarında Ege Bölgesi’ni Yaşar Üniversitesi temsil etti.

Yaşar'dan Avrupa'da Tanıtım Atağı
 
TRUCAS’ın 13-16 Kasım 2015 tarihlerinde Stuttgart ve Köln şehirlerinde gerçekleştirilen yükseköğretim fuarlarına birçok Türk ve Alman öğrenci katıldı. TRUCAS Almanya Fuarı’nda Ege Bölgesi’ni Yaşar Üniversitesi temsil etti. Eğitim fuarlarına Rektör Prof. Dr. Cemali Dinçer, Uluslararası İliskiler Ofisi Yetkilisi Tuğba Dass, Medya İlişkileri Koordinatörü Hakan Atis ve Pınar Food’s Genel Müdürü Suat Ceylan’dan oluşan ekiple katılan Yaşar Üniversitesi yetkilileri, öğrencilerden gelen soruları yanıtladı.
 
AVRUPA’DAN İZMİR’E EĞİTİM KÖPRÜSÜ
 
Almanya’da Türk kökenli gençlerle bir araya gelmekten mutluluk duyduklarını belirten Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Cemali Dinçer 2020 yılına kadar dünyanın pek çok ülkesinde benzer tanıtım açılımları yapacaklarını söyledi. Eğitim dillerinin İngilizce olması nedeniyle uluslararası bir üniversite olmayı önemsediklerini belirten Prof. Dr. Cemali Dinçer, "2015-2020 stratejik planlarımıza uygun olarak uluslararası işbirliklerine, öğrenci, öğretim üyesi değişimlerine, çift diploma uygulamasına çok fazla önem veriyoruz. Bu nedenle ABD’den Almanya’ya, Pakistan’dan Yunanistan’a, Avusturya’dan Azerbaycan’a kadar doğrudan temsile önem veriyoruz, uluslararası ilişkilerimizi dikkatlice tasarlıyoruz. Eğitim dilimizin İngilizce olması bu işbirliklerinin aynı lisanla eğitim veren kurumlarla yapılmasını öncelikli kılıyor" dedi.
 
Uluslararası işbirliklerinin sadece o çalışmaları gerçekleştiren kurumlar için değil İzmir için de çok ciddi bir avantaj oluşturduğunu belirten Prof.Dr. Cemali Dinçer, "Uluslararası işbirlikleri sadece onları gerçekleştiren kurumların değil İzmir’in de yararına. Bu tarz işbirliği girişimlerinin kentimize ve Türkiye’ye akademik, sosyal, kültürel ve ekonomik değer kazandırdığı aşikardır" diye konuştu.
 
TRUCAS Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Yurtalan da yapılan tanıtımlara Yaşar Üniversitesi’nin sağladığı desteğe teşekkür etti ve fuarların Avusturya ve Hollanda da devam edeceğini belirti.
 
Yaşar Üniversitesi’nde 227 yabancı öğrenci Selçuk Yaşar Kampüsü’nde eğitim görüyor.
Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2015, 12:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER