Yaşar'da Akademik Yıl Heyecanı!

Yaşar Üniversitesi, 2014-2015 akademik yılına Selçuk Yaşar Kampüsü’nde düzenlenen törenle merhaba dedi. 

Yaşar'da Akademik Yıl Heyecanı!

2013-2014 akademik yılının başlaması nedeniyle düzenlenen tören ve kokteyle CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray , Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, Rektör Prof. Dr. Murat Barkan, İYTE Rektörü Prof. Dr. Mustafa Güden, Şifa Üniversitesi Rektör Vekili Prof.Dr. Mustafa Ateş,  Hedef Ziraat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanvekili Selim Yaşar, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Refet Saygılı, Aykut Güsar, Prof.Dr. Altan Çilingiroğlu, Prof.Dr. Atilla Sezgin Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Meclis Başkanı Geza Dologh, ile Yaşar Üniversitesi akademisyenleri ve personeli katıldı.

 
EĞİTİMDE ULUSAL VE ULUSLARARASI CAZİBE MERKEZİ 
 
Kurulduğu günden bu yana İzmir’in uluslararası üniversitesi olma yolunda hızla ilerlediklerini kaydeden Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, 2020 Stratejik Planlarının da bu yönde olacağını söyledi. Uluslararasılaşma kavramının bütün dünyada yükseköğretimin temel bir unsuru ve eğilimi haline geldiğini belirten Yiğitbaşı, “5 sene önce hazırladığımız 2015 stratejik planımızda, Yaşar Üniversitesi’nin vizyon ve misyonunu yansıtan, stratejik yaklaşımımızı sergileyen kurgumuz üç boyutun bir temel üzerine oturması ile oluşturulmuştu. “Bilim Kültürü” bu stratejik kurgunun temelini, uluslararasılaşma, içiçelik ve yaparak ve yaşayarak öğrenme de kurgunun boyutlarını yansıttı. Bu üç boyutta da başarılı olmak için üniversitemizin ‘Bilim, Birlik, Başarı’ ilkesi ile hep beraber çok çalıştık. Bu çalışmalarımız,  öğrenmeye ve bilime duyduğumuz tutku ile birleşince, Yaşar Üniversitesi yıllar içerisinde ulusal ve ulusalararası bir cazibe merkezi haline geldi. Bunun için 2020 Stratejik Planımızı da bu sürdürülebilir başarı hedefi doğrultusunda oluşturuyoruz” dedi.
 
2020’DE DE HEDEF ULUSLARARASILAŞMA 
 
Törende konuşan Ahmet Yiğitbaşı sözlerini şöyle sürdürdü:“Kalite güvencesine odaklı, farklı bilim alanları ve geleneklerinin bir arada yaşamasına imkân tanıyan, küresel eğilimlere uyum sağlarken üniversitenin tarihsel birikimini ihmal etmeyen, çok yönlü uluslararasılaşma hedefini benimsemiş bir süreci hep beraber tesis edeceğimizden şüphem yok. 2020 Stratejik Planımızda, bilim kültürü temeli yine güçlü bir şekilde var olacak.”
 
ÇALIŞMAYI SEVEN ÜNİVERSİTE 
 
Rektör Prof. Dr. Murat Barkan ise bu yıl Yaşar Üniversitesi’nin bilim kadrosuna katılan 33 akademisyeni tanıttı. Çalışmayı seven bir üniversite olduklarını ifade eden Prof. Dr. Barkan, “Bu yuvanın kurucusundan aldığı en belirgin özelliklerinden birisi, çalışanları ve öğrencileriyle mutluluk enerjisi üretebilen faydalı bir yaşam biçimini benimsemesidir. Yaşar Üniversitesi mutlu ve faydalı bir kurumdur. Bu yaşam biçiminin adı uygarlık, ışığı ise bilim, birlik ve başarı idealidir. Bizi biz yapan mutluluk enerjimizin kaynaklarını çeşitlendirmek ve bu olumlu radyasyon harelerini kampüsümüzden başlayarak İzmir, Türkiye ve uluslararasında daha geniş bir alana yaymak arzusundayız” dedi.
  
Tören sonunda Yaşar Üniversitesi’ne dereceyle giren öğrencilere ödüllerini Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ahmet Yiğitbaşı ile Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Barkan verdi.    
Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2014, 09:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER