banner9

Yaşar Üniversitesi'nde Mezuniyet Coşkusu

YAŞAR Üniversitesi 2016-2017 akademik yılı mezunları, Selçuk Yaşar Kampüsü’nde düzenlenen coşkulu törenle diplomalarını aldı.

Yaşar Üniversitesi'nde Mezuniyet Coşkusu
 
Fakülte, meslek yüksekokulu ve enstitülerden 1585 öğrencinin katıldığı mezuniyet töreninde konuşan Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, "Dünya standartlarında ve kalitesinde bir eğitim aldınız. Bu donanım ile yolunuza emin adımlarla devam edeceksiniz. Kariyer yolculuğunuzun basamaklarını başarıyla tırmanırken ailenizin size şu ana kadar vermiş olduğu desteği hep hatırlayın. Kendinizi yetersiz ya da güçsüz hissettiğiniz zamanlarda bu sevgi ve destek sayesinde tekrar ayağa kalkıp yürüyebileceğinizi hiç unutmayın" dedi.
 
TÜRKİYE’DE VE DÜNYADA ÇEKİM MERKEZİ
 
Yaşar Üniversitesi’nin 16 yıl önce gelecek kuşaklara bilgi aktarma, araştırma yapma ve toplumsal sorumluluk anlayışı ile kurulduğunu vurgulayan Yiğitbaşı, "Üniversitemiz, öğretim elemanlarımızla idari çalışanlarımızın gayretleri ve şu an karşımda duran mezunlarımızın yoğun çabalarıyla, elde ettikleri başarılarla Türkiye’de ve dünyada çekim merkezi olan bir bilim yuvasına dönüşmüş durumda" diye konuştu.
 
9 BİN ÖĞRENCİYE ULAŞTIK
 
Eğitim programlarının çağın gereklerine uygun olarak güncellendiğine değinen Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemali Dinçer de şunları söyledi:
 
"Şu an tüm ihtişamlarıyla karşımda duran mezunlarımız üniversitemize yerleştiğinde, çok değerli bir ailenin parçası oldular. Mezunlarımızın öğrencilik hayatları boyunca bu aile hem nitel hem de nicel olarak büyüdü. Üniversitemiz bu sürede çok çalışarak çeşitli yatırımları hayata geçirdi, gelişimini sürdürdü. Eğitim programlarımız çağın gereklerine uygun bir şekilde sürekli güncellendi. Bu gereksinimler doğrultusunda yeni fakülteler kuruldu, bölümler açıldı. Yaşar Üniversitesi bugün tüm eğitim faaliyetlerini, kapasitesi arttırılarak toplam kapalı alanı 70 bin metrekareye çıkarılan Selçuk Yaşar Kampüsü’nde sürdürüyor. 2016-2017 akademik yılında 31 lisans bölümü, 12 ön lisans programı, 27 yüksek lisans programı ve 8 doktora programı ile yaklaşık 9 bin öğrenci öğrenimlerine devam etti."
 
Bu yılın üniversite birincisi Fen Edebiyat Fakültesi Mütercim Tercümanlık Bölümü öğrencisi Hayri Can Savaş, diplomasını Mütevelli Heyet Başkanı Ahmet Yiğitbaşı’nın elinden aldı. Törene ayrıca Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili İdil Yiğitbaşı, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, İzmir İtalya Konsolosu Luigi Iannuzzi ile mütevelli heyeti üyeleri ve konuklar katıldı.
 
 
Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2017, 11:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER