'Yaşananlar Üzüntü Verici'

CHP tarafından aday gösterilmeyen başkanlardan Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır’da, sessizliğini bozdu. Sındır, “Toplumun vicdanında büyük bir yara açılmıştır. Yaşananlar üzüntü vericidir” dedi.

'Yaşananlar Üzüntü Verici'
 
 
9 Şubat’ta genel merkezde yapılan PM toplantısında ismi açıklanmayan başkanlardan olan Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır’da sessizliğini bozdu.   
 
Partisine layık olma çabası içerisinde her zaman çalıştığını ifade eden Başkan Sındır, “5 yıllık dönemi geride bıraktım. Biz her bir yurttaşımıza eşit mesafede hizmet götürmeye çalıştık. Bütçe performansı, bütçenin gerçekleşmesi gibi veriler konusunda Türkiye’de rahatlıkla ilk 5’e girebilecek bir süreci yaşadık. Çok ciddi yatırımlar yaptık. Pazar yerleri, sağlık, spor tesisleri, yolları, parkları ve yeşil alanları Bornova’da yatırım rekorları kırdık. Sosyal hizmet adına Türkiye’de sürdürülebilir hizmeti hayata geçirdik. Hizmetlerimiz, yatırımlarımız elbirliği ile oldu. Partimizin 2007’de AKP’nin gerisinde olan oylarını bugün itibariyle yüzde 65’lerin üzerine çıkarma başarısını gösterdik. Partimizin öngördüğü kriterlerden biri de kamuoyu yoklamasıydı. Partimizin yüksek oranla bayrağını taşıdık. Şuanda merkez sağ, MHP, DP, AKP, BDP olsun, bütün insanlarımızdan destek, sevgi aldık” dedi
 
Sındır açıklamasını şöyle sürdürdü:
 
“Başarı performansı açısından hiçbir sıkıntımız yoktu. Aday belirleme komisyonumuzda isim olarak geçtik. Genel başkanımızın önerisi ile MYK’dan tek isim olarak geçti. Ne yazık ki PM’de başka bir aday arkadaşımızın ismi oylamadan geçti. Kocaoğlu’na isyan eden 8 belediye başkanları sözünü kabul etmiyorum. Aziz Bey’e karşı muhalefet etmek, ona zarar vermek gibi bir düşüncemiz olmaz. Biz ilçe belediye başkanıyız. Kendi sorumluluk alanımız var. Karşılıklı koordineli kimi zaman farklı pencerelerden baktığımız için örtüşemediğimiz noktalar olabilir. Kendisine yıkıcı, kırıcı bir söz, eylem içerisinde olmadım”
 
BU YAŞANANLAR PARTİMİZE HER ZAMAN ZARAR VERİR 
 
Herkes gibi aday gösterilmemesinin şaşkınlığını yaşadığını vurgulayan Sındır, “Aziz Bey, Alaattin Bey ve Mustafa Bey’in listelerde etkisi var. İl kongresinde Ali Engin’in ya da Levent Eyipişiren’in yanında olabilirsiniz. Bunlar çok doğal siyasi tercihlerdir. Bu tercihler üzerinden bir ayrıştıran, bunu dışlayan, yok etme çabası gayreti içerisinde olanlar partimize her zaman zarar verir. Biz bir kongreye gireriz ama çıktığımızda kol kola oluruz. Engin bizim il başkanımızdır. Kendisine saygı ve destek konusunda katkıda bulunmaya çalıştım. Aziz Bey’in, Sayın Yüksel’in ve Moroğlu’nun bu konuda telkinleri, hatta olmazsa olmazları olduğunu biliyorum. Bizi üzen de bu. Ama CHP bizim partimiz. Ama CHP’ye en ufak zarar getirecek eylem ve davranışta asla bulunmam. Bulunmadım, bulunmayacağım. Bana üzüntü bildiren çok sayıda siyasi parti oldu. MHP, BDP AKP’den arkadaşlar aradı. Toplumun vicdanında bir yara açıldı. Yaptığımız görev ve hizmet İzmir’de takdir gören, başarı grafiği çizmiş birinin, partimizin de yönetim organlarından geçerek bir yerlere geldiği noktada bir anda nasıl olduysa bizim üzen şekilde bastırılarak bir aday belirlenmiştir. Buna üzülüyoruz. Yaşananlar üzüntü verici” dedi.
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2014, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER