Yaşama Pedal Çevirerek Umut Oldular

İzmir'de, Organ Doku Bağışı ve Nakli Haftası etkinlikleri çerçevesinde İl Sağlık Müdürlüğü Bisiklet Grubu (İSM-BİS) önderliğinde, kentte bulunan bisiklet grupları, organ bağışı konusunda toplumda duyarlılığı arttırmak için pedal çevirdi.

Yaşama Pedal Çevirerek Umut Oldular
Etkinliğe organ bağışına destek veren İSM-BİS, Gaziemir Aktif Pedal, CAT, Gaziemir Doğa Gezerler adlı bisiklet grupları katıldı. Konak Vapur İskelesi'nden tura çıkan bisikletliler, buradan Birinci Kordon'da kuralan bağış stantlarına kadar geldi. Tur sonunda kurulan stantlarda, vatandaşların organ bağışları kabul edildi. 
 
Etkinliğe kendisine ait bisiklete binerek katılan İzmir İl Sağlık Müdür Yardımcısı Erkan Ersoy, destek olan diğer bisiklet gruplarına teşekkür ederek, "Bisiklet grubumuz bu hafta olduğu gibi diğer önemli haftalarda da farkındalık yaratmak için etkinlikler düzenliyor. Bu etkinliğimiz de onlardan biri. Türkiye genelinde 28 bin 250 kişi organ bağışı bekliyor. İzmir ili olarak ise 4 bin 451 kişi organ bekliyor. Bu rakamlar karşısında her insanın bir sorumluluğu olduğuna inanıyorum. Biz de Sağlık Müdürlüğü Bisiklet Grubu olarak farkındalık yaratmak adına bu etkinliği düzenledik. Bisiklet sürün, organlarınızı bağışlayın ve sağlıklı kalın" dedi. 
 
Bisiklet gruplarını ilgiyle takip eden vatandaşlardan bazıları, Konak İlçe Sağlık Müdürlüğü'nün Kordon'da açtığı organ bağışı standında organlarını bağışladı.
Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2015, 10:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER