Yarınları Var Edenler

İzmir Özel Türk Koleji’nin kurucusu, eğitimci, matematik öğretmeni, merhum Bahattin Tatış’ın değerleri ve ilkelerini yaşatmak, kendi alanında başarı gösteren ve yarattığı değerlerle gelecek nesillere ışık tutacak kişileri bir kere daha onurlandırmak amacıyla düzenlenen “Bahattin Tatış Yarınlarda Var Olmak Ödülleri"nin 5’ncisi sahiplerini buldu.

Yarınları Var Edenler
 
Jurinin uzun süren çalışmalarının ardından Eğitime Katkı Ödülü: Ege Üniversitesi Eski Rektörü, Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ülkü Bayındır, Sporda Başarı Ödülü: Pınar Karşıyaka Basketbol Takımı Baş Antrenörü Ufuk Sarıca, Bilime Katkı Ödülü: 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ali Barutçu, Yaşama Katkı Ödülü: Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, İş’te Başarı Ödülü: Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkan Yardımcısı Ender Yorgancılar, Sanata Katkı Ödülü’ne Opera Sanatçısı, Akademisyen Prof. Pekin Kırgız uygun görüldü.
 
Törenin açılışında konuşan İTK Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Aytül Büyüksaraç hedeflerinin Bahattin Bey’den aldıkları bayrağı gururla taşımak ve daha ileriye götürmek olduğunu söyledi. İTK Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Tatış da, Atatürk ilkeleri ile yetişen Bahattin Tatış’ın, felsefesini yaşamak için çalışmaya devam ettiklerini anlattı.
 
İzmir Özel Türk Koleji’nin “Türk" adını alma ve kuruluş hikayesinin anlatıldığı “Adı Türk Olsun", İzmir Özel Türk Koleji’nin 66 yıllık marşı olan İTK Marşı’nın yazılış hikayesinin anlatıldığı “En Hakiki Mürşit İlimdir Bize", Bahattin Tatış’ın Latife Hanım’dan Uşakizade Köşkü’nü kiralama ve İTK’nın yeni eğitim binası olarak köşkü kullanmaya başlamasının anlatıldığı “Köşkte Açılacak Okul Mustafa Kemal Paşa’nın Ruhunu Şad Eder", eğitim mücadelesinin anlatıldığı “Yazlık Sinema" isimli kısa oyunlar öğrenciler tarafından sahnelendi. İzmir Özel Türk Koleji öğrencilerine sahnede İTK Mezunu sanatçılar ve İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçıları eşlik etti.
 
 
Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2015, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER