Yarı Yılda Tam Eğlence

Bayraklı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü başarılı öğrencilere karne hediye olarak mini “tatil etkinliği" düzenledi.

 
Öğrenciler İzmir Büyükşehir Belediyesi Aşık Veysel Rekreasyon alanında bulunan buz pistinde paten kaydı. Birçoğunun ilk kez geldiği buz pistinde, çocuklar keyifli anlar yaşadı. İlk başlarda buz üstünde durmakta zorlanan çocuklar, buz patenin püf noktalarını kısa sürede çözdü.
 
Daha sonra Sasalı’da bulunan doğal yaşam parkını gezen çocuklar, kitaplarda ya da televizyondan tanıdıkları hayvanları canlı olarak görme fırsatı yakaladı. Mutlulukları yüzlerinden okunan öğrenciler, ikinci dönem derslerine daha çok çalışacaklarının sözünü verdi.
 
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, yarıyıl tatilinde çocuklar için farklı etkinlikler düzenlediklerini belirterek, “Birçoğu ilk kez bu yerlere gitti. Özellikle anne-babalardan çok duygusal dönüşler alıyoruz. Çocuklar bizim geleceğimiz" dedi.
 
Öte yandan Bayraklı Belediyesi’nin çocuklar için organize ettiği tiyatro gösterimleri 3-6 Şubat tarihlerinde Postacılar, İhsan Alyanak, 75. Yıl Kültür ve Osmangazi Hizmet Binası Konferans salonunda gerçekleşecek. Çocuklar, “Vitaminler mi? Mikroplar mı?", “Mutluluk ormanı", “Alaycı Burli" ve “En iyi arkadaş" adlı tiyatro oyunlarını ücretsiz izleyebilecek.
Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2016, 11:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER