banner51

Yarı Çıplak Eylem

Denizli’de Basma Sanayi Fabrikası’nın (DEBA) 2 yıl önce üretimini durdurmasının ardından kıdem tazminatları ve 10 aylık ücretlerini alamayan işçiler, yarı çıplak eylem yaptı. İşçiler DEBA sahibi Esat Sivri’yi attıkları sloganlarla protesto etti.

Yarı Çıplak Eylem
 
Denizli’de her hafta farklı bir eylem yapan DEBA işçileri, bu kez Bayramyeri Meydanı’nı tercih etti. DEBA’den 10 aylık ücretlerini ve kıdem tazminatlarını alamadıklarını belirten işçiler, alacaklarını ödeninceye kadar eylem yapmaya devam edeceklerini söyledi. Fabrika sahibi Esat Sivri’yi protesto eden işçiler, üzerlerindekileri çıkarttı.
 
İşçiler adına açıklama yapan Turgay Sobay, “Alacaklarımız ödeninceye kadar eylemlere ara vermeyeceğiz. İşçiler olarak 2.5 yıldır eylem yapıyoruz. Bizi mağdur ettiler. Bizim sırtımızdan lüks yaşadılar. Siyasetçiler yardım etmedi. Kimse bize ne yapıyorsunuz demedi. Çözüm istiyoruz. Eylemlerin dozunu artıracağız. Sadece benim 45 bin lira alacağım var. Çok sayıda arkadaşımın binlerce lira alacakları var. Bu yüzden eşinden boşananlar var. Bir lokma ekmeğe muhtaç hale geldik” dedi.
 
’Bu daha başlanğıç, mücadeleye devam’ diye slogan atan işçiler, daha sonra üzerlerini giyerek eylemi sona erdirdi.
Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2014, 18:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER