Yangına Hazırız!

Muhtemel orman yangınlarına karşı alınacak önleyici ve koruyucu tedbirler kamuoyuyla paylaşıldı. İzmir Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın, özellikle piknikçileri uyardı.

Basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelen İzmir Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın, 2012’de çıkabilecek orman yangınlarına karşı alınacak önleyici ve koruyucu tedbirleri basın mensuplarıyla paylaştı.

Ege Bölgesinin birinci derecede yangına hassas bölge olduğunu ifade eden aydın herhangi bir yangının çıkması durumunda erken ve etkin müdahalenin önemini vurguladı.

İzmir’in kritik bir bölge olduğunun altını çizen Aydın, bölgede yılda yaklaşık 200 yangının çıktığını belirterek, orman yangınlarının yüzde 97’sinin insan kaynaklı olduğunu kaydetti; piknikçileri mangal ateşi konusunda uyardı.

Aydın, vatandaşlara uyarılarda bulunarak, yangın olma olasılığı bulunan her türlü dumanı gördüklerinde 177’numaralı ihbar hattını aramalarını, ateşli piknik alışkanlıklarından vazgeçilmesini ve temizlik amaçlı ateş yakılamaması gerektiğini ifade etti.

Kahvaltının ardından basın mensupları için organize edilen helikopter gezisi yapıldı.

Gazeteciler, helikopterle yangın çıkma olasılığı yüksek ormanlık alanlarda ve İzmir körfezinde kısa bir helikopter turu attı.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2012, 18:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER