Yangın Kontrol Altına Alındı

İzmir’in Bayraklı İlçesi’nde yapımı devam eden gökdelen inşaatında, kaynak sırasında çıkan yangın itfaiye ekiplerinin yaklaşık iki saatlik çalışması sonrasında kontrol altına alındı.

Dört işçi yangın çalışmalarını izledikleri sırada dumandan etkilendi. Üç işçi Ege Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi altına alınırken, bir işçiye de ayakta oksijen takviyesi yapıldı. Yangın sırasında yemek molasında olduklarını söyleyen inşaata çalışan Ahmet Akar, "Bir kaç arkadaş yukarı çıktı. Problem olduğunu fark ettik. Dışarıya çıktığımızda yangın başlamıştı. Nerden çıktığını bilmiyoruz. İçerde hiçbir arkadaşımız yoktu herkes yemekteydi" dedi. İtfaiye ekipleri, inşaata soğutma çalışmalarına devam ettiği bildirildi.
 
Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.
 
YANGININ NEDENİ KAYNAK
İzmir’in Bayraklı İlçesi’nde gökdelen inşaatının yapımı devam eden beşinci katındaki tahta kalıpların tutuşmasıyla başlayan yangına itfaiye ekipleri müdahale etti.
 
İşçilerin yemekte olduğu bir sırada ilk belirlemelere göre, iki ustanın, kaynak yaptığı sırada kıvılcımlar, tahta kalıpları tutuşturdu. Ardından rüzgarında etkisiyle alevler hızla büyüdü. İnşaat çalışanlarının, müdahalede yetersiz kaldığı yangına, 20’ye yakın itfaiye aracıyla çok sayıda görevli müdahale etti. Bu sırada dumandan etkilenen iki işçiye de, yangın bölgesine gönderilen ambulansta müdahale edildi.
 
PANİKTEN YARARLANIP HIRSIZLAK YAPARKEN YAKALANDI
Bu arada, yangın sırasında yaşanan panik ve telaş sırasında, işçilerin kaldığı yere girip hırsızlık yapmak isteyen bir kişi de farkedilerek yakalandı.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2014, 21:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER