Yanan Ormanlık Alan Tekrar Yemyeşil Olacak

İzmir’in Torbalı ilçesi kırsal Yoğurtçular Mahallesi’nde geçen yıl çıkan yangında zarar görer 7 hektarlık alanın yeniden yeşillendirilmesi için bin fıstık çamı fidanı dikildi.

Yanan Ormanlık Alan Tekrar Yemyeşil Olacak
 
AK Partili Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in eşi Arzu Görmez, Yoğurtçular Mahallesi’ndeki geçen yıl çıkan yangında küle dönen 7 hektarlık alanın yeniden yeşillendirilmesi için harekete geçerek kampanya düzenledi. Kampanya kapsamında ilk etapta yanan alanda, Torbalı Kaymakamı Aydın Memük’ün eşi Feride Memük’de aralarırnda bulunduğu 50 kadının katılımıyla toplam bin fıstık çamı fidanı toprakla buluşturulup, can suyu verildi. Kampanya kapsamında bir o kadar fidanın daha dikilmesinin hedeflendiği bildirildi.
 
Fidan dikimine öncülük eden Arzu Görmez, yanan alanı tekrar ormanlık olarak kazanmak istediklerini belirterek, "Torbalı ve Ayrancılar bütün bu bölge yeşil dokusu, doğal yaşamı temiz havasıyla ünlüdür. Bu değerimizi korumak, bu zenginliğimizi paylaşmak için iş daha çok biz kadınlara düşüyor. İlçemizde farklı nedenlerle yok olan her ağacın yerine yenisini dikmek, aynı zamanda çocuklarımıza bir gelecektir. Bu kampanyamız sezon boyunca devam edecektir" diye konuştu.
 
 
Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2016, 13:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER