Yamanlar'ın Altın Çocukları!

Tübitak tarafından oluşturulan Genç Matematik Milli Takımı'nda yer alan Yamanlar Koleji öğrencileri Emre Kızıltuğ ve Emre Girgin 16. Genç Balkan Matematik Olimpiyatında iki Altın Madalya kazandılar.

Yamanlar'ın Altın Çocukları!

Balkan Matematik Birliğince Yunanistan’ın Veria şehrinde 25-29 Haziran tarihleri arasında yapılan 16. Genç Balkan Matematik Olimpiyatları'na 11 Balkan ülkesi ve 5 misafir ülkeden toplam 100 öğrenci katıldı. Ülkeler 6 kişiden oluşan milli takımları ile yarıştı. 16.Genç Balkan Matematik Olimpiyatında Türk matematik milli takımı birinci olurken Romanya ikinci, Sırbistan üçüncü oldu. Ülkemize çifte Altın madalya kazandıran Yamanlar Koleji öğrencileri Emre KIZILTUĞ ve Emre GİRGİN “Dünya Matematik Olimpiyatında da ülkemize Altın madalyalar getirmeyi hedefledik. Bunun için gece gündüz çalışıyoruz.” dediler.
Yamanlar Koleji müdürü Şakir Ural “Uluslar arası bilim olimpiyatlarında Türkiye’nin kazandığı 410 madalyanın, 160’ını okulumuz öğrencileri ülkemize kazandırdı. Türkiye için dünya ile yarışıyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2012, 18:30
YORUM EKLE

banner47