banner51

Yamanlar ABD'de Altın Bırakmadı

Amerika Birleşik Devletleri Matematik Birliği ve Nebraska Üniversitesi tarafından düzenlenen 28. (AMC-8) Uluslararası İlköğretim Matematik Olimpiyatı'nda Özel Yamanlar Okulları 15 Altın, 20 Gümüş, 16 Bronz toplam 51 madalya kazandı.

Yamanlar ABD'de Altın Bırakmadı

 

ABD Matematik Birliği ve Nebraska Üniversitesi adına Yaşar Üniversitesinde yapılan, İlköğretim alanında dünya’nın en prestijli yarışması sayılan 28.AMC-8 Uluslararası İlköğretim Matematik Olimpiyatı'na bu yıl dünya genelinde 86 ülkenin 5 bin 200 okulundan 420 bin ilköğretim öğrencisi katıldı. 
 
Türkiye'den yarışmaya katılan okullar arasında bulunan İzmir Özel Yamanlar Eğitim Kurumlarına bağlı altı ilköğretim okulu toplam 15 altın madalya kazanarak ülkemizin gururu oldu. Özel Yamanlar İlköğretim Okulları öğrencileri ayrıca 20 Gümüş, 16 Bronz toplam 51 madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Yarışmada madalyalar Türkiye, Çin, Amerika, Kanada, Rusya, Kore ve Tayvan’lı öğrencileri arasında paylaşıldı. 
 
Öğrencilerinin AMC-8 Uluslararası İlköğretim Matematik Olimpiyatı'nda 15’i Altın 51 madalya kazanmasının Türk milleti adına gurur verici olduğunu söyleyen Yamanlar Eğitim Kurumları Genel Müdürü Sebahattin Kasap “ABD Matematik Birliğinin 86 ülkede gerçekleştirdiği bu olimpiyat dünyanın en önemli okullarının katılımı ile yapılıyor. Öğrencilerimi böylesine önemli başarılarından dolayı kutluyorum. Uluslararası Bilim Olimpiyatlarında ülkemize en çok madalya kazandıran okuluz. Türkiye için Dünya ile yarışıyoruz.” dedi. 
 
Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2013, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER