banner51

Yalçın Ata Sektörü Anlattı

Shoexpo İzmir 41. Ayakkabı ve Çanta Fuarı kapsamında Ben TV'de ekrana gelen Benim Fuarım programının ilk konuğu Ayakkabıcılar Odası Başkanı Yalçın Ata oldu. Ata, “41. fuarımıza 41 kere maşallah.” dedi.

Yalçın Ata Sektörü Anlattı
İzmir'in önemli fuarlarından Shoexpo 41. İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı kapsamında Ben TV ekranlarında seyirciyle buluşan Benim Fuarım programının ilk konuğu, Ayakkabıcılar Odası Başkanı Yalçın Ata oldu. Ata, 41. fuar için 41 kere maşallah dedi.  Fuarın katılımcı bilgilerinden de bahseden Ata, 171 katılımcısı bulunan fuarda 3 de yabancı katımcının olduğunu ve bununla birlikte 54 ülkeden de alım heyetinin geldiğini dile getirdi. Ata, tasarım yarışmasına da 270 tasarımın katılmasının çok önemli olduğunu söyledi.
 
Yalçın Ata Benim Fuarım programında perakende sektörünün içinde bulunduğu zorluklardan da bahsetti. Özellikle dükkan kiralarının çok yüksek olduğunu söyleyen Ata, sektörün maliyet fiyatlarına karşı direnmeye çalıştığını ve bu duruma bir an önce çözüm bulunmasını istediğini anlattı.
 
Ata ayrıca geleceğe ilişkin hedeflerinin büyük olduğunu belirtirken, önümüzdeki süreçte fuarın diğer hollerinin de doldurulabileceğini söyledi. İzmir'de ayakkabıcılık sektörünün çok önemli olduğunu belirten Ata, ayakkabıcılar olarak seferberlik ilan ettiklerini söyledi.
 
Öte yandan Ayakkabıcılar Sitesi'nde bir Türk işçiyle bir Suriyeli işçinin şakalaşmasının kavga ve baskı gibi gösterilmesinden rahatsız olduklarını belirten ata, site genelinde herhangi bir sorunun yaşanmadığını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2017, 18:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER