banner51

'Verilen Sözler Yerine Getiriliyor'

AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, partisinin Ödemiş İlçe Başkanlığı Kongresi'ne katıldıktan sonra Selçuk Belediyesi'ni ziyaret etti. Selçuk Belediyesi'nin sekiz aylık icraatlarını değerlendiren Yıldırım, "Uzun bir aradan sonra Selçuk Ak Parti belediyeciliği ile tanıştı. Kısa süre geçmesine rağmen verilen sözlerin adım adım yerine getirildiğini görmek bizim için bir mutluluk vesilesidir" dedi.

'Verilen Sözler Yerine Getiriliyor'
Ödemiş ilçe kongresi için İzmir’e gelen Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı, Cumhurbaşkanı Özel Danışmanı, Ak Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Selçuk Belediyesi’ni ziyaret etti. Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı’dan çalışmalar hakkında bilgi alan Binali Yıldırım’a İzmir Valisi Mustafa Toprak, Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı, Ak Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, Ak Parti İzmir Milletvekilleri Ali Aşlık, Nesrin Ulema, Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Ak Parti grup Başkanvekili Bilal Doğan ve Ak Parti Selçuk ilçe başkanı Sema Yeşilçimen eşlik etti.
 
Belediye binası önünde halka seslenen ve Ak Partili Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı’nın 8 aylık dönemini değerlendiren Yıldırım, "Günler çabucak geçiyor. Bu kısa sürede belediyemizin Selçuk’ta seçim öncesi Selçuklu hemşerilerime vaat ettiği hizmetleri, projeleri birer birer gerçekleştiriliyor olmasından bahtiyarlık duyuyorum. Bu kısa süreye 12 tane iş sığdırılmış. Sekiz aya 12 iş gayet güzel bir sonuç. İnşallah her şey çok daha güzel olacak. Güzel bir ekibimiz var. Heyecanlı bir belediye başkanımız, Selçuk için her zaman çok gayret gösteren değerli bir ilçe başkanımız var. Nihayet uzun bir aradan sonra Selçuk AK Parti belediyeciliği ile tanıştı" dedi. 
 
VERİLEN SÖZLER YERİNE GETİRİLİYOR
 
Selçuk’un dünyanın en büyük açık hava müzesi olmasının yanı sıra, Efes’in dünya turizmi açısından çok şey ifade ettiğini söyleyen Yıldırım, "Selçuk Artemis Tapınağı’na ek olarak Selçuklu sanatının en güzel örneklerinden biri olan İsabey Cami gibi önemli bir eseri ve daha birçok tarihi değeri barındıran bir ilçemiz olması açısından bizim için büyük öneme sahiptir" ifadelerini kullandı.
 
Selçuk’un tarihinin yanı sıra tarıma elverişli toprakları ve doğuya açılan ticaret yollarının bulunduğu bir yerleşim yeri olarak dikkat çeken Yıldırım, "Kısa süre geçmesine rağmen verilen sözlerin adım adım yerine getirildiğini görmek bizim için bir mutluluk vesilesidir. Yıllardır kurumlarla vatandaş arasındaki kopuk ve uzak mesafeyi başkanımız ortadan kaldırdı" dedi. 
 
Yıldırım, bir süre önce kurulan kent konseyi, önümüzdeki ay faaliyete geçecek olan Kadın Danışma Merkezi, İZBAN’ın Selçuk’a gelişi gibi önemli gelişmelerden bahsetti. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yeri onaylanan Selçuk Devlet Hastanesi binasının yapıma başlanması, Efes- Meryem Ana Teleferik hattı projesi, doğal gaz gibi Selçuk için önemli olan projelerin de önümüzdeki süreçte hayata geçeceğinden bahseden Yıldırım, "Efes’in açmazı olan Koruma Amaçlı İmar Planı onaylandı. Efes’in UNESCO süreci hızlandırıldı. Pamucak’ta ilk kez engelliler ve aileleri kamp yaptı. Bu her dönemde devam edecek. Bunlar çok güzel gelişmeler" diye konuştu. 
 
PROJELER DEVAM EDECEK
 
Ak Parti’nin belediyecilik anlayışı çerçevesinde festivaller ve özel gün programlarının çok mütevazı bütçelerle yapıldığını söyleyen Yıldırım konuşmasını şöyle tamamladı: "Şehit yakınları ve gaziler için 160 metrekarelik bir yer tahsis edildiğini duydum. Bu çok güzel bir adım. Daha yolun başındayız. Bundan sonra da Selçuk için çok önemli projeler hayata geçirilecek."
Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2014, 23:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER