Vekillik İçin İstifa Trafiği!

Haziran ayında yapılacak genel seçimler öncesinde birçok kamu çalışanı milletvekili aday adayı olmak için art arda istifalarını açıkladı.

Vekillik İçin İstifa Trafiği!

7 Haziran genel seçim öncesinde birçok kamu görevlisi, milletvekili adaylığı için görevlerinden istifa etti. 

İzmir'de çoğunluk olarak sağlık sektöründen önemli isimlerin milletvekiliği için aday adayı olmaları oldukça dikkat çekti. Ve sağlıkçıların çoğu tercihlerini AK Parti'den yana kullandı.

İzmir'de milletvekilliği aday adaylığı için görevlerinden istifa eden bazı isimler ise şöyle;

İZMİR ORMAN BÖLGE MÜDÜRÜ AYDIN İSTİFA ETTİ
 
İzmir Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın, AK Parti'den, Antalya milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti. Aydın, 2011 yılı Mayıs ayında Bölge Müdürlüğü görevine gelmişti. Daha önce Antalya, Muğla'da da görev yapan Aydın, "30 yıldır bu mesleğin içindeyim, görev yaptığım bölgeleri iyi tanıyorum. Ormancılık konusundaki deneyim ve birikimlerimle ülkemin faydası için çalışacağım" dedi.
 
 
TÜRKYILMAZ’DAN GÖZYAŞLI İSTİFA
 
Milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa eden İzmir İl sağlık Müdürü Dr. Bediha Türkyılmaz çalışma arkadaşlarına gözyaşlarıyla veda etti.
 
7 Haziran 2015 Genel Seçimleri’nde İzmir’den Milletvekili Aday Adayı olmak için görevinden istifa eden İl Sağlık Müdürü Dr. Bediha Türkyılmaz, müdürlükte çalışma arkadaşları tarafından düzenlenen törenle görevine veda etti.
 
İzmir’in kendisi için çok önemli olduğunu belirten Türkyılmaz, “İzmir benim doğduğum, büyüdüğüm, ilkokul yaşamımı geçirdiğim, annemin, babamın, ailemin yaşadığı, son 3 yılda sağlığına dokunduğum, sağlığı aracılığıyla insanlarına dokunduğum, doğasını, tabiatını, coğrafyasını, suyunu, insanını çok sevdiğim bir memleket. Bu yüzden İzmir’den aday oluyorum” dedi.
 
 
 
Bornova eski Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır'da İzmir'de CHP'den yana adaylığını kullanan isimlerden biri oldu. 
 
 
URALOĞLU TRABZON'DAN ADAY OLACAK
 
Karayolları 2'inci Bölge Müdürü Aldülkadir Uraloğlu, memleketi Trabzon'dan milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti. AK Parti'den aday adayı olacak olan Uraloğlu, 2012 yılının Haziran ayından beri, bölge müdürlüğü görevini sürdürüyordu. Yaklaşık 2.5 yıldır İzmir'e, Ege Bölgesi'ne hizmet verdiğini söyleyen Abdülkadir Uraloğlu, "Memleketin her bölgesinde hizmet ettik. Hizmet etmeye çalıştık. Verilen görevleri gücümüz yettiği kadar yerine getirmeye çalıştık. Bundan sonra da siyasi kulvarda izin verildiği takdirde memleketimize hizmet etmeye çalışacağız" dedi.
 
AK PARTİ'DE SAĞLIKÇILAR ÇOĞUNLUKTA
 
AK Parti aday adaylığ için İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tancan Uysal, Yeşilyurt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Mehmet Bayındır, Sağlık-Sen İzmir Şube Başkanı Opr. Dr. Recep Atçı, Memur-Sen İzmir İl Temsilcisi Abdurrahim Şenocak, SGK Eski İl Müdürü Murat Balanlı, EÜ Dişhekimliği Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Nurselen Toygar, İzmir Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri Nazmi Kalyoncu, Bülent Tercan, Hasan Surözü, Ahsen Özçam, TCDD Makina Mühendisi Savaş Çelebi Ak Parti'den aday olabilmek için görevlerinden istifa etti.
 
 
BİR GENEL MÜDÜR DE CHP İÇİN
 
Büyükşehir Belediyesi İZBETON Genel Müdürü Hüseyin Sezer, Grand Plaza AŞ Personel Müdürü Ebru Okay, Bornova Belediye eski başkanı, EÜ Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kamil Oktay Sındır, Karayolları Bölge Müdür Yardımcısı Ali Elitaş, Gürsel Tekin'in TBMM Danışmanı Tolga Çobanoğlu, DEÜ Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi Enstitüsü öğretim üyesi Yard. Doç. Dr. Türkan Başyiğit CHP'den aday adayı olmak için istifa etti.
 
MAVİ KAPAK İLE UMUT OLMUŞTU
 
 
Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof Dr. Nurselen Toygar görevinden istifa ederek, İzmir'de AK Parti'den  milletvekilliği için aday adayı oldu. 
 
MHP İÇİN İSTİFA EDENLER
 
İzmir'de sağlık sektöründen MHP'ye de aday olan isimler var. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Recep Kök ve Bergama Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Yılmaz Koçyiğit de MHP'den aday adayı olmak için istifa etti.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2015, 17:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER