banner51

Vekil Güler'e Akademik Destek!

CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'in Kastamonu'da yaptığı konuşmaya Prof. Dr. Tülay Özüerman destek verdi.

Vekil Güler'e Akademik Destek!

Burak Cilasun / Ben TV

CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'in  "Türkiye Cumhuriyeti ve Türk ulusunun geleceği için ne yapmalı, nasıl yapılmalı" konulu konferansta partisine ilişkin kullandığı sözlere İzmir'den destek geldi. Dokuz Eylül Üniversitesi'nden Prof. Dr. Tülay Özüerman, "CHP bir yol ayrımına geldi." dedi.

BİRGÜL AYMAN GÜLER'DEN PARTİ YÖNETİMİNE SERT SUÇLAMA

Özüerman sözlerini şöyle sürdürdü; 

"Birgül Hoca'nın cemaatle ittifak tespitini gözlemlerine dayanarak yaptığını düşünüyorum. Bekaroğlu hakkında söylediklerine kim itiraz edebilir? HDP ile dirsek temasına gelince; CHP'nin Kemalist çizgisinden uzaklaşması için içten(içine sızmış/sızdırılmış partili olmayanlarla)ve dıştan (özellikle medyadan) yoğun bir baskı var."

"Türkiye'de sivil darbe yaşanıyor"

"Süreç; AKP'nin yükseltilmesi, ona paralel olarak Kürt hareketinin siyasallaştırılarak meşrulaştırılması ile yönetiliyor. Bu iki eksen (dini ve etnik açılım) içine  sıkıştırılan bir CHP görüyorum. Partinin ekseni kayacak ki, süreç ilerleyebilsin. Türkiye'de sivil darbe yaşanıyor, tüm
kesitler bir şekilde eritiliyor. Kaşıtların yandaş, yandaşların karşıt oldukları sürekli olmayan yakınlaşma ve uzaklaşmalar karşıtlıkların eritildiğinin göstergesi. Toplum, şoklar ve  artçı sarsıntılarla yönetiliyor; tutuklama dalgaları ve yargılama adı altında keyfileşen infazdan 
söz ediyorum."
 
 
"CHP dolaylı destek veriyor"
 
"Süreçle değerlendirirsek; CHP'nin değişmeden kalması karşı darbe için bir tehdit olurdu. Bugün yaşadığımız korku iklimine CHP'nin kendisine "yeni" diyen yönetimi doğrudan direnç koymak yerine, sadece sızlanan görüntü vererek dolaylı destek vermektedir. AKP için fren kalmadı, ancak muhalefet süreci kolaylaştıracak şekilde  biçimlendirilerek eritiliyor. Anlaşılan o ki; birbirine benzer iki partili başkancı sisteme doğru evrilirken, yeni kurulacak sistem CHP üzerinden meşrulaştırmış olacak. Devletin yapısının değiştirilmesine,elbette devleti kuran parti karşı çıkacak; ancak devleti kuran parti değiştirilirse?!... İstifalar ve ihraçlara  CHP'nin yol ayrımına geldiğinin bir göstergesi diye bakabiliriz. "
 
Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2014, 15:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER