'Vatandaşın Yükü Hafifletilecek'

Miliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir 2. bölge milletvekili adayı Ahmet Kenan Tanrıkulu, son 13 yılda, AK Parti iktidarının sağlık hizmetlerini bedava vereceklerini açıklamasına rağmen farklı yollarla para aldığını belirterek, “Sağlık harcamalarında vatandaşın yükü hafifletilecek" dedi.

'Vatandaşın Yükü Hafifletilecek'
AK Parti’nin "Artık hastanelerde sıra beklemiyorsunuz" demesine rağmen devlet hastanelerinde hastaların yerlerde bile tedavi edildiğini öne süren Tanrıkulu, “Bu muydu sağlıkta devrim. Hastanelerde yatacak yer yok. Bakımsız ve çoğu yerde hala doktor sıkıntısı var. 21. Yüzyılda Türkiye’de; evladını veya ailesinii hastaneye yetiştiremeyen, yetiştirse de doktor bulamayıp ölümlerin gerçekleşmesine vesile olan olaylar duyuyoruz. Sağlıkta yenilikleri bu mudur" dedi. AK Parti iktidarının her alanda ülkenin sistemini yerle bir ettiğini ileri sürdü.
 
STANDART VE KALİTE YÜKSELECEK
 
MHP iktidarında sağlık hizmetlerine yönelik istihdam artışlarının hızlı bir şekilde gerçekleşeceğini ifade eden Tanrıkulu, “Sağlık hizmetlerinin standardının ve kalitesinin yükseltilmesi için yardımcı sağlık personelinin resmi ve özel sağlık kuruluşlarında istihdamı yaygınlaştırılacak. Doktor dağılımındaki dengesizliği önlemek, ihtiyaç olan yerlerde yeterli sayıda doktor bulundurabilmek için mahrumiyet bölgelerinde zorunlu hizmet dışında çalışmaya devam eden pratisyen doktorlara çalıştıkları yılbaşına TUS sınavında ek puan verilecek. Ayrıca mahrumiyet bölgelerinde görev yapan pratisyen, uzman doktor ve yardımcı sağlık personellerine mali ve sosyal haklarıyla ilgili ek imkânlar getirilecek" diye konuştu.
 
BÜYÜK BÖLGESEL KAN MERKEZLERİ
 
Ameliyat veya diğer tedaviler için gerekli kan ve kan ürünlerinin kolaylıkla temini amacıyla yüksek standartlara sahip mükemmeliyet merkezleri niteliğinde, gerekli ulaşım araçları ve helikopteri bulunan büyük bölgesel kan merkezleri kurulacağını söyleyen Tanrıkulu, “Acil yardım ve kurtarma konusunda ülkemizin çağdaş standartları yakalaması sağlanacaktır. Acil yardım ve acil servis ihtisası yaygınlaştırılacak, uzman sayısı hızla arttırılacaktır. Acil vakalara süratle müdahale edilebileceği acil servis ağı kurulacak, acil yardım hizmetlerinin etkin, hızlı ve kaliteli bir şekilde sunulması için insan gücü, fiziki donanım ve araç-gereç imkânları geliştirilecektir" dedi.
 
ÖZEL BAKIM HASTANELERİ KURULACAK
 
Yaşlı ve bakıma muhtaç hastalar için özel bakım hastaneleri kurulacağını belirten Tanrıkulu, “Kemoterapi merkezi ya da diyaliz merkezi bulunmayan il ve büyük ilçelerimize Sağlık Bakanlığına bağlı modern kemoterapi ve diyaliz merkezleri kurulacaktır. Mevcut diyaliz merkezleri de hızla modernize edilerek hastalarımızın çağdaş sağlık hizmeti almaları sağlanacaktır. Sağlık bakanlığının kontrolünde üniversiteler ve eğitim hastaneleri ile işbirliği içinde çalışacak, ileri teknolojiye sahip bir ulusal kalite kontrol laboratuvarı kurulacaktır" diye konuştu. MHP iktidarında sağlık alanında daha birçok projenin hayata geçeceğini söyledi.
Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2015, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER