Vatandaşa Kıyafet Desteği

Bayraklı Belediyesi, kış öncesi sosyal market aracılığı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara kıyafet desteği sağlamak için "Kullanmadığın kıyafetinle sen de bir kişiyi sevindir" adı altında bir kampanya başlattı.

Vatandaşa Kıyafet Desteği
Bayraklı Belediyesi yaklaşan kış ayları öncesinde, “Kullanmadığın kıyafetinle sen de bir kişiyi sevindir" adıyla bir kampanya başlattı. Vatandaşlar kullanmadığı ya da küçük gelen kıyafetleri sosyal marketlere ya da mahallelerdeki semt merkezlerine bırakabilecek. Bağışlanan giyim eşyaları tek tek elden geçirilerek çamaşırhanede yıkanıyor, temizlendikten sonra ütülenerek sosyal marketin yolunu tutuyor. Eşyalar burada çalışanlar tarafından yazlık-kışlık, giyim türü ve cinsiyete göre ayrılıyor. Belediye yetkilileri kış aylarında kaban, ceket, kazak ve bot gibi kışlık giyim eşyalarının daha çok tercih edildiğini ifade etti.
 
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, sosyal marketler aracılığı ile birçok vatandaşın yüzünü güldürdüklerini belirterek, “Sosyal belediyeciliğin gereğini yapıyoruz. Bu proje gerçekten önemli. Küçük gelen veya kullanılmayan giyim eşyalarını bu marketlerde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Böylelikle bir elin verdiğini diğer el görmüyor. Vatandaşlarımızı özellikle bu aylarda kışlık giyecek konusunda bağış yapmalarını talep ediyoruz. Bunun için de, ’Kullanmadığın kıyafetinle sen de bir kişiyi sevindir’ diyoruz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2015, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER