banner9

Vandallar Çocuk Parkını Yaktı!

İzmir’in Karşıyaka İlçesi’nde Mavişehir’deki Denizkızı Parkı’na, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce zarar verildi, tamamen yanan çocuk oyun ünitesi kullanılamaz hale geldi. Parka giden Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Bunu yapan insan olamaz" sözleriyle tepki gösterdi.

Vandallar Çocuk Parkını Yaktı!
Saldırı olayı dün gece, Mavişehir’de bulunan Denizkent Restoran’ın karşısındaki Denizkızı Parkı’nda meydana geldi. Kimliği belirsiz kişilerce ateşe verilen çocuk oyun alanının tamamı yandı, kullanılamaz hale geldi. Çirkin saldırı, sabah çevre sakinleri tarafından fark edildi. İhbar üzerine Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar erken saatlerde olay yerine giderken, emniyet ekipleri de kimin yaptığını belirleyebilmek için çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı.
 
’BÖYLE BİR ANLAYIŞ OLAMAZ’
 
Çocuk oyun parkını yakan saldırganların ’insan’ olarak görülemeyeceğini vurgulayan Başkan Akpınar şunları söyledi:
 
"Biz Karşıyaka Belediyesi olarak var gücümüzle çocuklarımız için çalışıyor, onların daha mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşayabilecekleri bir kent yaratmak için gayret gösteriyoruz. İzmir’de, barış ve hoşgörü kenti Karşıyaka’da bir çocuk oyun parkının yakılması içimizi acıttı. Bunu yapanların insan olduğuna inanmıyorum. Böyle bir anlayış olamaz. Çocukların oyun alanını yakan zihniyet, bu kentin, bu ülkenin insanı değildir."
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2016, 13:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER