Vali Toprak'tan Bütçe ve Proje Açıklaması

İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nda konuştu. Vali Toprak projeler ve Ankara'dan gelen bütçeye ilişkin açıklamalarda bulundu.

Burak Cilasun / Ben TV
 
İzmir Valiliği'nde İzmir İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. 
 
Toplantıda konuşan İzmir Valisi Mustafa Toprak, "Ülkemizi layık olduğu seviyenin üstüne çıkarmak için planlı, koordinasyonlu ve disiplinli çalışmak zorundayız." dedi.  
 
"1066 proje bulunmaktadır"
 
Proje sayısı ve bütçe rakamlarına ilişkin bilgi veren Vali Toprak şunları söyledi:
 
"İlimizde bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının verdiği bilgiler çerçevesinde, 2015 yılı yatırım programında yer alıp 2016'da devam eden 1066 proje bulunmaktadır. Bu projelerin bedelleri toplam 6 milyar 85 milyon 150 bin 609 TL'dir. Önceki yıllar harcaması 2,4 milyar, 2016 ödeneği 1 milyar 66 milyon TL'dir. Bunun yaklaşık yüzde 16'sına tekabül eden yaklaşık 166 milyon TL'si harcanmıştır. 1066 projeden 42'si bitirilmiş, 264'ünde çalışmalar devam etmekte,  43 proje ihale aşamasında, 717 projeye ise henüz çeşitli nedenlerle başlanamamıştır."
 
Bürokrasiyi en aza indirerek vatandaş memnuniyetinin artmasının önemine dikkat çeken Toprak, toplantının temel amacının yerel kalkınma ve sorunların çözümüyle birlikte kurumlar arasındaki işbirliğinin sağlanması olduğunu söyledi.
 
"Hukuk dışında geciktirme mazereti olmamalıdır"
 
Koordinasyon için iletişim araçlarının doğru ve hızlı bir biçimde kullanılması gerektiğini söyleyen Toprak, "Hukuki sorunlar dışında projelerin uygulanmasını geciktirecek bir mazeretimiz asla ve asla olmamalıdır. Süratli ve sonuç odaklı çalışılmalıdır. Yüz yüze hemen halledilebilecek işler, yazılı olarak aylara sarkabilmektedir. Kamu görevlileri olarak milletimizin yaşam seviyesini daha yükseğe ulaştırmak amacıyla kamu kaynaklarını doğru kullanmalıyız." dedi.
 
"Geldiğimiz nokta çevre sorunlarına duyarsız kalmamamızı gerektirir." diyen Vali Toprak, İzmir'deki çevre bilincinin artmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  
Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2016, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER