Vali Toprak, Polis Teşkilatı'nın 171. Kuruluş Yılını Kutladı

İzmir Valisi Mustafa Toprak, Polis Teşkilatı'nın 171. kuruluş yılını yayınladığı metin ile kutladı.

Vali Toprak, Polis Teşkilatı'nın 171. Kuruluş Yılını Kutladı
 
İzmir Valisi Mustafa Toprak, Polis Teşkilatı'nın 171. yılını yayınladığı metin ile kutladı. Vali Toprak, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 
 
Kamu düzeninin temini, halkımızın huzur ve güven içinde yaşaması, insan haklarının korunması, hukukun uygulanması görevlerini, büyük bir fedakârlıkla yerine getiren Türkiye Cumhuriyeti’nin temel kurumlarından Türk Polis Teşkilatımızın kuruluşunun 171. yıldönümünü kutlamanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
 
Öncellikle Aziz Milletimizin huzuru, asayişin temini ve Devletimizin güvenliği için hiç bir fedakârlıktan kaçınmayarak mesai mefhumu gözetmeksizin daima vatandaşlarımızın hizmetinde olan değerli emniyet mensuplarımızın polis gününü kutluyorum.
 
Kuruluş yıldönümleri kurum ve kuruluşlar için aynı zamanda geriye dönük hizmetlerin, başarı ve varsa başarısızlıkların muhasebesinin de yapıldığı zaman dilimleridir. Bin yılları aşan devlet geleneğimizin temel kurumlarından biri olan Türk Polis Teşkilatımızın kuruluş yıldönümleri de Teşkilatımızın kendini geliştirerek başarısını sürekli kılmanın azim ve kararlılığını yüce Milletimizle paylaşmanın mutluluğunu yaşadığı müstesna anlardır.
 
Ancak son dönemlerde ülkemizi ve milletimizi, özellikle de güvenlik güçlerimizi hedef alan menfur saldırılar neticesinde yaşanan acılar bu başarıları kutlamamıza imkân vermemektedir. Şehit ve gazi olan, yaralanan vatan evlatlarımız münasebetiyle tarihi şan, şeref ve başarılarla dolu Türk Polis Teşkilatımızın bu yıldönümü kutlamaları buruk geçmektedir.
 
Bu saldırılar neticesinde şehit olan, hayatlarını kaybeden vatan evlatlarına bir kez daha Cenab-ı Allah’tan sonsuz rahmet, yaralılara acil şifalar, ailelerine, yakınlarına, Yüce Milletimize, Emniyet Mensuplarımıza ve Silahlı Kuvvetlerimize sabır ve metanetler diliyorum.
 
Milletimizin yüreğini dağlayan yaşadığımız bu acılar, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk Polisine tevdi edilen görevleri başarıyla yerine getirmesine asla engel olamayacaktır.
 
Milletimiz şunu da gayet iyi bilmektedir ki; Türk Polis Teşkilatının Mensupları hizmet sunumunda, Anayasamızın, herkesin dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayrım gözetmeksizin kanun önünde eşit olduğu ilkesi doğrultusunda tam bir tarafsızlık içerisinde görev yapmaktadırlar.
 
Bu ilkeler, halkımızın verdiği destekler ve Teşkilata duyduğu güven doğrultusunda Türk Polisinin sağladığı başarı, Yüce Milletimizin göğsünü kabartmaktadır.
 
Türk Polisinin; kendisine yönelik bu güveni korumak ve halkın güvenlik hizmetleri konusundaki memnuniyetini daha da yükseklere taşımak için bundan sonra da aynı özveriyle çalışacağından asla tereddüt etmiyorum.
 
Polisimizin; toplum vicdanından ve yasalardan aldığı güçle, güvenlik ve bireysel hak ve özgürlükler arasındaki hassas dengeyi daima gözeterek ülkemizin yarınlarına güvenle bakan, her alanda kalkınmış bir ülke durumuna gelmesi için bu başarılarını artırarak sürdüreceğine yürekten inanıyorum.
 
Bu anlamlı gün vesilesiyle Jandarma, Emniyet ve Sahil Güvenlik Teşkilatlarımızın özverili ve başarılı çalışmaları neticesinde İzmir ilimizin, ülkemizin en güvenli metropolü olarak bilindiğini büyük bir gururla ifade etmekten de mutluluk duyuyorum.
 
Bu duygu ve düşüncelerle Türk Emniyet Teşkilatının 171. Kuruluş Yıldönümünü tekrar kutluyorum.
 
Görev yapan her kademedeki emniyet mensuplarımızı takdirle selamlıyor; aile fertleri ile birlikte sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.
 
Kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.
 
Bizlere istiklalimizi ve istikbalimizi sağlayan başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun kahraman silah arkadaşları olmak üzere, vatan ve görev uğruna hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi sonsuz minnet, şükran, rahmet ve saygıyla anıyorum.
 
Vatanımızın bütünlüğü, milletimizin birliği, istiklali ve istikbali uğruna en değerli varlıkları olan eşlerini, çocuklarını, kardeşlerini, babalarını ve annelerini şehit veren ve Aziz Şehitlerimizin bize kutsal emanet olarak bıraktıkları saygıdeğer ailelerine ve yakınlarına sonsuz minnetle şükranlarımı sunuyorum.
Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2016, 11:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER