banner9

Uzundere İçin Proje Yarışması

Karabağlar Belediyesi, İzmir’in 3. Büyük Kent Meydanı proje yarışmasının ardından bir proje yarışması daha düzenliyor. Uzundere’de yapılması planlanan “Cemevi Sosyokültürel Merkez Ulusal Mimari Proje Yarışması"için başvurular başladı. Yarışmanın sonuçları 29 Aralık 2017 tarihinde açıklanacak.

Uzundere İçin Proje Yarışması
Uzundere Köyü’nün gelişmesi için Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ile protokol imzalayan Karabağlar Belediyesi, şehircilik planı ve kent estetiği açısından yeni bir projeyi daha Uzundere’de hayata geçirecek. Bu kapsamda şu an Uzundere Cemevi’nin bulunduğu alana Karabağlar Belediyesi, Cemevi Sosyokültürel Merkez yapılması için proje yarışması düzenliyor. İçerisinde ibadethane dışında aşevi, kütüphane, çok amaçlı salon, eğitim atölyeleri, kafe ve sosyal mekanların bulunacağı proje yarışmasının jüri başkanlığını Mimar Doç. Dr. Deniz Dokgöz yaparken, asli jüri üyeleri Mimar Prof. Dr. Hikmet Sivri Gökmen, Mimar Mehmet Kütükçüoğlu, İnşaat Mühendisi Muzaffer Tunçağ ve Mimar Öğretim Görevlisi Can Gündüz, danışman jüri üyeliğini  Sosyolog Prof. Dr.Özkan Yıldız, Mimar Dr. Dürrin Süer, Dr. Gani Pekşen, Halk Bilimci Yrd. Doç. Dr. Mehmet Ersal,  Mimar ve Karabağlar Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Hepşengünler, yedek jüri üyeliği görevi ise Mimar Yelda Tuna ve İnşaat Mühendisi Deniz Alkan’dan oluşacak. Yarışmanın raportörlüğünü de Nil Yaprak, Seda İlhan ve Yasemin Musal yapacak.
 
PROJE TESLİMİ 19 ARALIK 2017
Jürinin yapacağı değerlendirme sonucu 1’inci 70 Bin TL, 2’nci 50 Bin TL, 3’üncü ise 30 Bin TL para ödülü kazanacak. Ayrıca yarışmada 5 mansiyona 15’er Bin TL para ödülü verilecek. Yarışmada proje teslimi 19 Aralık 2017 olarak belirlenirken, sonuçlar 29 Aralık Cuma günü açıklanacak. Kolokyum ve ödül töreni ise 6 Ocak 2018 Cumartesi günü yapılacak.
Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2017, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER