Uzay Kampı Yaza Hazırlanıyor

İzmir’deki Uzay Kampı Türkiye, 2015-2016 Eğitim Öğretim yılının sonuna yaklaşılerken, yaz dönemi kamp hazırlıklarına devam ediyor. 7-15 yaş grubu arasındaki öğrenciler için birbirinden ilginç, eğlenceli ve eğitsel aktiviteler hazırlanırken, program seçeneklerine son olarak "Space Maker Yaz Kampı" da eklendi.

Uzay Kampı Yaza Hazırlanıyor
 
Öğrencilerin uzay bilimleri alanında eğitim alırlarken, aynı zamanda aktif olarak eğlenip dinlenebilmeleri için oluşturulan 6 günlük yaz kampları haziran-ağustos ayları boyunca uygulanacak. 6 günlük Robot Aktiviteli Yaz Kampı, 2 günlük Yıldızlar ve Gezegenler Macerası ve Aile/Çocuk Uzay Kampı programlarının yanı sıra insanın üretme ve paylaşma güdüsünün, gelişen teknolojinin sunduğu imkanlarla birleşip somut örneklere dönüştüğü bir akım olarak tanımlanan “maker" (yapıcı) hareketi uzay bilimleriyle entegre edilerek Space Maker Yaz Kampı programı ile sunulacak.
 
İNOVASYON VE ÜRETKENLİĞE VURGU YAPILACAK
 
21’inci yüzyılın gerektirdiği takım çalışması, inovasyon, üretkenlik gibi yeteneklerin kazandırılmasının hedeflendiği program, STEAM (Fen-Teknoloji-Mühendislik-Sanat-Matematik) öğrenme yaklaşımlarıyla da destekleniyor. 3 boyutlu yazıcılarla tasarım yapılarak günümüzdeki üretim ve dağıtım sistemlerini değiştirecek geleceğin teknolojisinin yakından tanıtılacağı Space Maker Yaz Kampı sadece 24 - 30 Temmuz tarihlerinde ve 12-15 yaş arasındaki öğrenciler için uygulanacak.
 
Türkçe ve İngilizce dil seçenekleriyle sunulabilen programlar, Türkiye’nin farklı illerinden ve yabancı ülkelerden gelen öğrencilerin dostluklar kurup birbirlerinin kültürlerini öğrenmelerine de olanak sağlıyor. Yaz kamplarına 29 Nisan’a kadar kayıt yaptıranlara özel indirimler sunulacak.
Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2016, 12:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER