Uyuşturucu Operasyonlarına 3 Tutuklama

İzmir’in Bayraklı, Karşıyaka ve Konak ilçelerinde yapılan operasyonlarda çeşitli miktarlarda uyuşturucu madde ele geçirilirken, gözaltına alınan zanlılardan 3’ü tutuklandı.

Uyuşturucu Operasyonlarına 3 Tutuklama
İzmir Emniyeti Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Bayraklı ilçesinde yaşayan H.T. ve A.T.’nin evlerinde uyuşturucu madde sakladıkları ve satışını yaptıkları bilgisi üzerine çalışma başlattı. Evde yapılan aramada H.T.’nin teslim ettiği toplam ağırlığı 185 gram olan esrarın yanı sıra çatı ile tavan arasına gizlenmiş halde 1195 gram daha esrar, 6.50 gram esrarlı sigara, 30 uyuşturucu hap ele geçirildi. Gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen beş zanlıdan A.T., G.E., S.M. ve Z.B. serbest bırakıldı, H.T. ise tutuklandı.
 
Karşıyaka İlçesinde de bir uyuşturucu madde sattığı ihbar edilen S.Ö.’nün evinde de arama yapıldı. Evin çeşitli bölümlerinde toplam 577 gram esrar, uyuşturucu madde tartımında kullanılan hassas terazi, 1 av tüfeği ve tüfeğe ait 5 adet fişek ile 1 adet tabanca ve tabancaya ait 15 adet mermi ele geçirildi. Gözaltına alınıp adliyeye sevkedilen S.Ö. tutuklandı.
 
Konak ilçesinde de G.S. ve K.A.’nın evlerinde uyuşturucu madde sakladıkları ve satışını yaptıkları yönünde ihbar alındı. Evde yapılan aramada; asma tavan ile çatı arasına gizlenmiş toplam 480 adet sentetik uyuşturucu hap ile 22 paket içerisine konularak satışa hazır hale getirilmiş ağırlığı 40 gram gelen sentetik uyuşturucu kannabinoid (bonzai) ele geçirildi. Gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen zanlılardan G.S. tutuklanırken, K.A. serbest bırakıldı.
Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2015, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER