Urla'da Kırtasiye Dopingi

Urla Belediyesi 2 Bin 500 öğrenciye kırtasiye malzemesi hediye etti. Urla’nın köylerindeki okulları ziyaret ederek, kırtasiye malzemelerini kendi hediye eden Başkan Sibel Uyar’ı öğrenciler heyecan ve sevinçle karşıladı.

Urla'da Kırtasiye Dopingi
Urla Belediyesi Kültür Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleşen programda Urla’daki ilk okul öğrencilerine kırtasiye malzemesi hediye edildi. Urla’nın Gülbahçe Avni Kaya Kokucu, Uzunkuyu ve Balıklıova Köy okullarını ziyaret eden Başkan, derslere girerek öğrencilere ders konuları hakkında sorular sorup, onlarla sohbet etti. Öğrencilere kırtasiye malzemeleri hediye ederek “derslerinize çok çalışın, az televizyon izleyin, az bilgisayar oynayın ama bol bol kitap okuyun” diyen Uyar,  Okuma bayramlarına katılacağını belirterek, yılsonunda en çok kitap okuyan öğrencilere hediye vereceğini müjdeledi. 
 
Uzunkuyu’daki öğrencilerin ilk defa Belediye Başkanı tarafından ziyaret edildiğinin belirtildiği ziyarette, Uzunkuyu ilkokulunda yürütülen çalışmalar ve projeler anlatıldı. Osmanlı mimarisinde yer alan kuş evlerini yaşatmak amacıyla yapılan “Kuş Ev Çalışma Projesi”ni inceleyen Başkan, bu projeyi çok beğendiğini vurgulayarak, projenin mimarı olan görsel sanatlar öğretmenine projeyi hep birlikte geliştirebileceklerini söyledi.  
 
Okulları gezerken eksikleri yerinde gören Sibel Uyar, okul müdürleri ve öğretmenlerle görüşerek, okullara her koşulda destek olacaklarını sözlerine ekledi. 
Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2014, 09:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER