Unutulmaz Konser

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV) Dokuz Eylül Üniversitesi İşbirliği ile düzenlediği 1. Uluslararası Keman ve Yay Yapımı Atölyesi ve Sergisi, Ümit İşgörür Çello Dörtlüsü’nün MÜZİKSEV’de verdiği unutulmaz konserle sona erdi.

Unutulmaz Konser
 
23 Kasım akşamı MÜZİKSEV’de Dr. Andy Lim’in benzersiz yay koleksiyonundan seçilen 27 adet viyolonsel ve keman yaylarının sergisi ve Ege Beşlisi’nin konseri ile başlayan etkinlik, 27 Kasım Cuma akşamı yine ilginç bir sergi ve Ümit İşgörür Çello Dörtlüsü’nün Konseri ile sona erdi. Albinoni’nin Adagio’sunun ardından Hakan Hürkan Şahin’in dört viyolonsel için uyarladığı Tokat Türküsü Sabahın Seherinde seslendirildi. Ümit İşgörür Çello Dörtlüsü Jerry Zucker’in 1990 yılı yapımı unutulmaz aşk filmi Ghost’un seramik sahnesinin müziği ile bir sürpriz yaptı. Romantik konser, Dave Brubeck’in Take Five adlı eseriyle sona erdi.
 
Kapanış sergisinde Fransız Keman yapımcısı Nicolas Gilles’ın İKSEV’e ithaf ettiği kemanı ve bir viyolonseli, keman yapımcısı Wolfram Neureither’in iki kemanı ile atölye sırasında yapımlarına başlanan kemanlar ve yaylar sergilendi.
 
Ustalar ve Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen genç lutiyeler, Türkiye’de ilk kez yapılan atölye çalışmasının son derece verimli geçtiğini belirterek İKSEV Yönetim kurulu Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper’e teşekkürlerini iletti.
 
Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2015, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER