banner51

Ünlü Tenorlar Çeşme'ye Geliyor

Ülkemizin yetiştirdiği ve dünyanın çeşitli ülkelerinde başarılar kazanmış 10 ünlü tenoru Çeşme Belediyesi-Türkiye Tanıtım Araştırma Demokrasi ve Laik Oluşum Vakfı (TÜLOV) işbirliği ile 7 Eylül 2013 Cumartesi günü saat 21.30’da Çeşme Açıkhava Tiyatrosu’nda sanatseverlerle buluşuyor.

Ünlü Tenorlar Çeşme'ye Geliyor
Şef Tulio Gagliardo’nun yöneteceği orkestra eşliğinde sunulacak olan Türkiye’nin Tenorları Konseri’nde; yüz yıllardır tüm dünyada büyük bir keyifle dinlenen POPÜLER OPERA ARYALARI, NAPOLİTEN ŞARKILAR ile çeşitli yörelerimize ait Türküler seslendirilecek. 
 
7 Eylül 2013 Cumartesi günü müzikseverlerle buluşacak özel buluşmada konsere, genç kuşak tenorlarımızın yanı sıra, EROL URAS da katılacak. Konserde görev alacak tenorlar şunlar; ANKARA’DAN İHSAN EKBER, ŞENOL TALINLI, AYHAN UŞTUK, AYKUT ÇINAR, İSTANBUL’DAN BÜLENT KÜLEKÇİ, HÜSEYİN LİKOS VE İZMİR’DEN AYDIN UŞTUK, LEVENT GÜNDÜZ VE ERDEM ERDOĞAN. Konserde; 10 tenor, aryalar, türküler ve napoliten şarkılar seslendirmenin yanı sıra birkaç arya ve türküyü birlikte seslendirecekler.      
 
7 Eylül 2013 Cumartesi günü saat 21.30’da Çeşme Açıkhava Tiyatrosu’nda sunulacak olan Türkiye’nin Tenorları Konseri’nde seslendirilecek olan bazı parçalar şunlar: 
 
Asiye, Ah Bir Ataş Ver, Altun Hızma, Sene de Galmaz, Efem, Çökertme, İzmir’in Kavakları adlı türküler, 
G. Puccini Tosca operasından Cavaradossi arya (E Lucevan le stelle), Turandot operasından Calaf arya (Nessun Dorma),
G. Verdi’nin Rigoletto operasından Dük arya(La donna e mobile),  Aida operasından Radames arya(Celeste Aida) 
Tu canun chiagne, Chitarra Romana, Dicitencello vuoi, O sole mio, Torna a surriento, Granada gibi şarkılar. 
 
Çeşme Belediyesi ve TÜLOV Vakfı işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan Türkiye’nin Tenorları Konseri’ne ait biletler, bölümlere göre 13.- TL ile 29.- TL arasında fiyatla Biletix’ten satılmaktadır.         
 
Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2013, 13:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER