Üniversiteye Eğitim Amaçlı Duruşma Salonu

İzmir Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerinin, aldıkları eğitimleri uygulamalı olarak öğrenme olanağı bulacağı kurgusal duruşma salonu açıldı.

Üniversiteye Eğitim Amaçlı Duruşma Salonu
İzmir Üniversitesinde, gerçek duruşma salonları esas alınarak hazırlanan kurgusal duruşma salonu uygulamalı ceza davası dersinde kullanılacak. Hukuk fakültesi öğrencileri tarafından, gerçek bir dava duruşmasının canlandırıldığı açılış törenine, Rektör Prof. Dr. Kayhan Erciyeş, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Yrd. Doç. Dr. Gülnur Erciyeş, Rektör Yardımcısı ve Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Merdan Hekimoğlu’nun yanı sıra akademisyenler ve öğrenciler de katıldı.
 
Kurgusal duruşma salonunda yapılacak derslerin, hukuk fakültesi öğrencilerinin meslek yaşamlarına büyük artılar kazandıracağını dile getiren Rektör Prof. Dr. Kayhan Erciyeş, bu anlamda emeği geçen herkese teşekkür etti.
 
Uygulamada ve teoride karşılaşılan farklılıkların, Türk hukukunda en çok tartışılan konular arasında bulunduğunu ifade eden Prof. Dr. Merdan Hekimoğlu, teoriyi ve pratiği bir araya getiren böyle bir uygulamayı hayata geçirmekten mutluluk duyduklarını belirtti.
 
Rektör Erciyeş, uygulamalı ceza davası dersi kapsamında eğitim veren Avukatlar Nevhan Akyıldız ve Abdullah Hızal ile İzmir Üniversitesi Hukuk Fakültesi ilk mezunu Mehmet Öget ve Sezin Küçükilhan’a teşekkür plaketi takdim etti.
Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2016, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER