Üniversiteli Simge'nin Sır Ölümü

ZMİR'in Bornova İlçesi'nde, 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Simge kaldığı 6'inci kattaki öğrenci evinin balkonundan düşerek hayatını kaybetti. Herhangi bir intihar notu bırakmayan Tutuğ'un cesedi, kesin ölüm nedeninin belirlenebilmesi için otopsiye gönderildi.

Ege Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Bölümü 1'inci sınıf öğrencisi olan 20 yaşındaki Simge Tutuğ arkadaşları ile birlikte aynı evde kalıyordu. Akşam saaatlerinde evlerşne misafirleri gelmesine rağmen odasından çıkmayan genç kız benim için uyuyor dersiniz dedi.
 
Bir süre sonra binanın dışından gelen gürültü üzerine pencereye koşturan evdekiler, Simge Tutuğ'u kanlar içinde yerde hareketsiz yatarken gördü. Simge Tutuğ'u ambulansla Ege Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırdı. Hastanede yapılan müdahalelere rağmen Tutuğ, kurtarılmadı. Arkadaşlarının ifadesine göre, psikolojik sorunlar yaşadığı belirtilen Simge Tutuğ'un, ailesiyle yaptığı telefon görüşmesinde tartıştığı öğrenildi. Yapılan kontrolde, herhangi bir intihar notuna rastlanmadığı, Tutuğ'un odasında ise çok sayıda antidepresan hap bulunduğu, odasının balkon kapısının açık olduğunun görüldüğü belirtildi. Simge Tutuğ'un cesedi kesin ölüm nedenin belirlenebilmesi için otopsiye, İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2014, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER