Üniversiteler İzmir Amerikan Koleji'nde Buluştu

Özel İzmir Amerikan Koleji, çeşitli ülkelerden 101 üniversitenin katıldığı, kapsamlı bir üniversite tanıtım gününe ev sahipliği yaptı.

Üniversiteler İzmir Amerikan Koleji'nde Buluştu
 
ABD, Kanada, Asya ve Avrupa’dan 75, Türkiye’den de 26 olmak üzere toplam 101 üniversitenin katıldığı “ACI Education Day/ Eğitim Günü"nde öğrenciler ve veliler ilgilendikleri üniversiteleri yakından tanıma fırsatı buldu. Etkinlik, Türk ve yabancı üniversite temsilcilerinin İzmir Amerikan Koleji öğrencilerine yönelik seminerleriyle başladı. Türkiye’de ve Yurtdışında Tıp Eğitimi, Türkiye ve Yurtdışında Hukuk Eğitimi, Yurtdışındaki Üniversitelere Başvuru Süreci, Yabancı Üniversitelerinin Öğrenci Seçerken Tercihleri gibi on üç farklı çalıştaya katılan öğrenciler bu konularla ilgili bilgi sahibi oldu. Öğrenciler ve velileri çalıştaylar sonrasında kampüste açılan üniversite stantlarını gezme fırsatı buldu. Öğleden sonra halka açık olarak gerçekleştirilen stant ziyaretlerinde de İzmir’de değişik okullarda okuyan öğrenciler ve velileri üniversite yetkililerinden detaylı bilgi aldı.
 
Eğitim gününe katılan Türk ve yabancı üniversite yetkilileri öğrencilerin ilgisinden ve bilinç düzeyinden çok etkilendiklerini söyledi. Veli ve öğrenciler de etkinliği çok faydalı bulduklarını ifade etti.
Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2015, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER