Üniversite Öğrencilerine Sıcak Karşılama

Bornova Belediyesi kente yeni gelen üniversite öğrencileri için özel bir etkinlik düzenledi. Ege ve Yaşar üniversitelerinin yer aldığı etkinliklere 70 kuruluş katıldı ve 250 stant açıldı. Öğrenciler, Gençlik Merkezi ile Dost Kart projelerinin tanıtımının da yapıldığı etkinliklere ilgi gösterdi.

Üniversite Öğrencilerine Sıcak Karşılama
 
Bir üniversite kenti olan Bornova’da öğrenciler için özel bir program hazırlandı. Özellikle ilçeye yeni gelen öğrencilere sıcak bir “hoşgeldin2 etkinliği düzenlendi. Öğrenciler, düzenlenen yarışmalar, canlı langırt oyunu, paintball ve hafıza oyunlarına da katıldı. Bornova Belediyesi’nin etkinliğine üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarından da geniş katılım oldu. Ege ve Yaşar Üniversitesi’nin yanı sıra Turmepa, Kızılay Bornova Şubesi, Yeşilay, AKUT, İzmir Büyükşehir Belediyesi Abla Ağabey Kardeş Gönüllü Takımı, Bornova Belediyesi Kadın Kooperatifi, Eskişehirliler Derneği, MTK, AYKÜSAN, Zirve Dağcılık, Bisiklet Günlüğü, İzmir Dağcılık Kulübü, İzmir Gençleri Dağcılık ve Dağ Sporları Derneği, İzmir Kırım Derneği, go moto traning, Homeros Adventure Doğa Sporları Merkezi, Bornova Esnafı, Ege Orman Vakfı ve Egeli Gezginlik Derneği de etkinliklere ortak oldu. 250 standın açıldığı etkinliklere 70 kuruluş katıldı. Etkinlikte, öğrencilere önemli olanaklar sağlayan Bornova Belediyesi’nin Gençlik Merkezi ve ’Dost Kart’ Projeleri de tanıtıldı. Sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve esnafın açtığı stantlarda öğrenciler indirimli alışveriş imkanı buldu.
 
Bu arada Umut Kaya ve Zeynep Casalini’ni de etkinlikler kapsamında gençler için birer konser verdi. 2 Ekim saat 17.00’de yapılması planlanan Aydilge konseri ise şehitler nedeniyle iptal edildi.
Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2015, 12:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER