Üniversite Öğrencilerine Eşya Desteği

Bornova Belediyesi’nden Üniversite öğrencilerine eşya desteği

Üniversite Öğrencilerine Eşya Desteği
Üniversiteler açıldı, Bornova Belediyesi’nin Eşya Bankası’na olan talepler arttı. İhtiyacı olan üniversite öğrencileri belediyenin eşya bankasına gelerek eksikliklerini tamamlıyor.  Bugüne kadar 10 bin eşya dağıtıldı. Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, hayırsever vatandaşlardan kullanmadıkları eski eşyalarını bağışlamalarını istedi 
 
Her yıl olduğu gibi bu yıl da üniversitelerin açılmasıyla birlikte yurtlarda kalacak yer bulamayan ya da kendi isteğiyle eve çıkmayı tercih eden öğrencilerin ev eşyası ihtiyacı doğdu. Bir üniversite kenti Bornova’da, Bornova Belediyesi’nin Naldöken Kültür Merkezi’ndeki Eşya Bankası’na olan ilgi arttı. Öğrenciler daha çok, çekyat, masa, masa, sandalye ve kitaplık gibi mobilyalar ile özellikle buzdolabı olmak üzere beyaz eşya ve elektrikli ısıtıcı talebinde bulundu. Bornova Belediyesi ihtiyacı olan öğrencilerin eşya eksikliklerini büyük oranda karşılıyor.
 
Vatandaşlardan kullanılabilir nitelikteki ihtiyaç fazlası ev  eşyalarını bağışlamalarını isteyen Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, ‘‘Eşya Bankamıza olan talep şu günlerde iyice arttı. Dar gelirli birçok ailenin çocuğu zor şartlarla üniversitede okuyor. Kullanmadığınız eşyalarınız mutlaka bu gençlerin işine yarayacaktır’’ diye konuştu.  
   
Eşyalar adrese teslim
 
Bornova Belediyesi Eşya Bankası aracılığıyla bu güne kadar 1000’in üzerinde aile ve yüzlerce üniversite öğrencisine yardım yapıldı. Dağıtılan eşya sayısı da 10 bine yaklaştı. Bornova Belediyesi, 0 232 478 32 25 numaralı telefonu arayan vatandaşların Eşya Bankası’na bağışlamak istediği kullanılabilir nitelikteki mobilyalar ve elektrikli eşyalarını adreslerinden alıp deposunda tutuyor. Belediye ekipleri bazı durumlarda da ihtiyaç fazlası olan evlerden aldığı eşyaları hiç depolara getirmeden doğrudan öğrencilerin evlerine götürüyor.
 
Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2013, 14:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER