Umut Oran'dan Gençlere Tavsiye

Karşıyaka Belediyesi’nin 2 açılış törenine katılmak üzere kente gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, gençlerle de panel de buluştu. Karşıyaka Belediyesi’nin düzenlediği “Gençlerin İstihdama Katılımı” konulu panelde konuşan Oran, yaşamından örnekler vererek, gençlere tavsiyelerde bulundu. Oran, “İş için zorlayıcı olun. Okulu bitirmiş olmak yetmiyor, üniversite mezunu işsiz gençlerimiz gün geçtikçe artıyor“ diye de ekledi.

Umut Oran'dan Gençlere Tavsiye
Karşıyaka Belediyesi Çarşı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen panele ev sahipliği yapan Belediye Başkanı Cevat Durak, genç işsizliğine yönelik çalışmalarını anlatarak, “KOSGEB işbirliğiyle gerçekleştirdiğimiz programlarla, Sürekli Eğitim Merkezimizdeki kurslarla, Evde Üretim Projesi’yle, gençlere yeni iş alanları, kendi işlerinin sahibi olma imkanı sunuyoruz. Ülkemizde, işsizlik sorununun önemli nedenlerinden biri de, gençlerin belirli iş alanlarına sıkışıp kalmalarıdır. İstihdamın çeşitlendirilmesi, sorunun çözümünde önemli rol oynayacaktır. Biz de, belediye olarak, bunun üzerinden projeler ürettik ve üretmeye de devam ediyoruz” dedi.
 
“Mücadeleyi bırakmayın”
 
Türkiye genelinde istihdam politikaları hakkında bilgiler veren Umut Oran ise, iş yaşamındaki tecrübelerini, örnekler vererek, gençlerle paylaştı, onlara tavsiyelerde bulundu. Kendisinin de iş hayatına asgari ücretli olarak başladığını belirten Oran, “İş ve maaş beğenmeme durumunuz olmasın. Hayallerinizi ve hedefinizi iyi belirleyin. Hayallerinizin peşinden koşun. Mücadelenizi asla bırakmayın. Büyük işyerlerinde kariyer yapmanız daha kolay olur, seçimde bunu göz önünde bulundurun. Ekip çalışmasına önem verin. Masa başı iş peşinde koşmayın. Bir iş yerinde en alttan başlayarak, yükselirsen daha başarılı olursun. Tepeden inme yöneticilikler başarılı olamaz. Belli sektörlerde iş imkanı daha fazladır, bu sektörleri iyi takip edin. Gelecek için yaratıcılık çok önemli. Teknoloji çağında kendinizi yenileyin.  Yaptığınız işte iyi olun, sivil toplum kuruluşlarına destek olun, siyasi partilerde görev alın. Yaptıklarınızın karşılığının olmadığını düşünmeyin. Özverileriniz bir gün size geri dönecektir “ diye konuştu.   
 
Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2013, 11:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER